So Zvolenom sme remizovali

V poslednom zápase 24.kola II.ligy sme na domácom štadióne hostili Lokomotívu Zvolen.

V uplynulých dvoch kolách sme sa predstavili na ihriskách súperov a po víťazstvách nad Spišskou Novou Vsou a Lokomotívou Košice sme domov doviezli skvelých 6 bodov. Náš súper zo Zvolena naopak neprežíva vydarené obdobie a z posledných 5 zápasov sa mu podarilo získať iba jediný bod. V prvom vzájomnom zápase sme vo Zvolene prehrali rozdielom triedy, no v dnešnom zápase sme boli favoritom.

Prvé zakončenie do priestoru brány prišlo v 3.minúte, s prízemnou strelou Nováka však hosťujúci brankár nemal väčšie starosti. Po štvrťhodine hry po peknej individuálnej akcii Mujkovića strieľal Novák tesne nad zvolenskú bránu. Hostia boli takmer neškodní, no v 31.minúte nás prekvapili úvodným gólom zápasu. Na center z pravej strany od Jovanovića si v pokutovom území nabehol Tóth a umiestnenou hlavičkou poslal svoj tím do vedenia. Ešte do polčasu sme sa snažili vyrovnať a v závere 1.polčasu sme mali možnosť sledovať našu najlepšiu pasáž hry. V 40.minúte po rozohratí priameho kopu Novák orazítkoval ľavú žrď zvolenskej brány. Hneď vzápätí dobrú hlavičku Kolbasa vytlačil hosťujúci gólman na rohový kop. Napriek tomu, že sa takmer celý 1.polčas odohral na súperovej polovici, tak po úvodnej časti hry sme prehrávali najtesnejším rozdielom.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Naši futbalisti naďalej útočili a hostia pozorne bránili. Vyrovnania sme sa dočkali v 57.minúte, keď Junior spätnou prihrávkou našiel v šestnástke osamoteného kapitána Kolbasa a ten nedal šancu zvolenskému brankárovi – 1:1. V 65.minúte to opäť vyskúšal Kolbas, no tentoraz jeho zakončenie nebolo presné. V 73.minúte sa po centri od Kražela dostal k hlavičkovému zakončeniu Junior a jeho pokus skončil tesne vedľa pravej tyčky. V závere stretnutia Kolbasova strela z voleja rozvlnila iba bočnú sieť. Napriek hernej prevahe sa nám už do konca zápasu nepodarilo streliť víťazný gól a pred návštevou kola sme tak s tabuľkovým susedom zo Zvolena iba remizovali.

Slavoj Trebišov – Lokomotíva Zvolen 1:1 (0:1)
Góly: 57.Kolbas –  31.Tóth
Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Pa.Šuľák, Starosta, Lukáč, Rota, Kolbas (C), Mujković, Ruskovský (87.Osmanović), Junior, Novák (57.Cekaj).

Najbližší zápas odohráme už v stredu 18.apríla od 16:30, keď na domácom štadióne privítame Partizán Bardejov.

Autor: Jakub Polák