Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Prvé domáce víťazstvo v jarnej časti

V stredu 18.apríla bola na programe dohrávka 20.kola, v ktorom sme na domácom štadióne privítali Partizán Bardejov.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Na dôležitý zápas proti tabuľkovému susedovi sme nastúpili v základnej zostave aj s Igorom Žofčákom či Petrom Kolesárom, ktorí sú kmeňovými hráčmi MFK Zemplín Michalovce. Od úvodných minút zápasu sme mohli sledovať prínos týchto futbalistov pre náš tím.

Už v 5.minúte sa k prvému streleckému pokusu dostal práve trebišovský rodák, no jeho zakončenie skončilo nad bránou Bardejova. V 10.minúte sme zahrávali priamy kop z výhodnej pozície, ale ani kapitán Kolbas nenamieril presne. Prvú strelu do priestoru brány sme zaznamenali v 23.minúte, keď Kolesár pekným pasom za hosťujúcu obranu našiel Juniora a ten následne ohrozil bardejovského brankára Gmittera. Po polhodine hry sa však opakoval scenár zo zápasu so Zvolenom. Naši futbalisti sa snažili tvoriť a hostia z prvej príležitosti dokázali skórovať. V 32.minúte po centri Sarkiho prešla lopta až na zadnú tyč a najlepší strelec súťaže Michal Hamuľak svojím 18.gólom v sezóne otvoril skóre zápasu.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Na začiatku druhého polčasu to z priameho kopu skúšal Žofčák, no Gmitter nemal s jeho pokusom väčšie starosti. Vyrovnania sme sa však dočkali v 52.minúte, keď Igor Žofčák nádherne našiel Llazarosa Rotu a ten ponúknutú šancu využil – 1:1. Po tomto momente ožili aj trebišovskí diváci a čoraz viac hnali našich futbalistov dopredu. V 64.minúte z výhodnej streleckej pozície zakončoval Kolesár tesne nad bránu. Jeho chvíľa však prišla v 68.minúte, keď po presnej prihrávke od Žofčáka chladnokrvne zakončil a domáci priaznivci boli vo vytržení – 2:1. O minútu na to sme viedli už 3:1, keď výkop nášho brankára Giertla skončil na hlave hosťujucého Sarkiho a následne aj v bránke Bardejova. V 87.minúte si zaslúžený potlesk domácich tribún vyslúžil striedajúci Igor Žofčák, autor dvoch gólových asistencií. V nadstavenom čase sa bravúrnym zákrokom na bránkovej čiare predviedol Osmanovič, vďaka čomu sme už neinkasovali a pripísali si tak zaslúžené a zároveň veľmi dôležité víťazstvo.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Vyjadrenie Petra Kolesára, autora nášho druhého gólu: ,,Som rád, že som mohol prísť pomôcť Trebišovu. Začínal som tu s futbalom , narodil som sa tu a vždy keď budem môcť, tak rád prídem. Na tento zápas nás oslovil tréner Kisel, aby sme prišli spolu s Igorom pomôcť Trebišovu k 3 bodom. Som rád, že sme to ako tím zvládli. Zápas sa pre nás nezačal najlepšie,keďže sme dostali prvý gól, ale cez polčas sme si niečo povedali v kabíne a išli sme na ihrisko s tým, že to otočíme a to sa aj stalo. Myslím,že zápas sme vyhrali zaslúžene.´´

Najbližší zápas odohráme už v sobotu 21.apríla o 17:30, keď na súperovom ihrisku nastúpime proti momentálne druhému tímu súťaže FK Poprad.


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár