Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Letná príprava začala

V pondelok 14.júna odštartovala letná príprava nášho A-mužstva na novú sezónu druhej ligy. 

Oproti predošlej sezóne sa do nej nezapojilo viacero hráčov, ktorí sa rozhodli ukončiť pôsobenie v našom klube. Azda najciteľnejšou stratou bude najlepší strelec druhej ligy v uplynulej sezóne Wisdom Kanu, ktorý sa dohodol na spolupráci so susednými Michalovcami. Po skončení hosťovania sa do Košíc vracia Matúš Katunský a do Komárna odišiel Samuel Orság. V novom ročníku druhej ligy už nebudeme môcť počítať ani s Milanom Vinclérom, Michalom Vilkovským, Martinom Polaščíkom a Jakubom Bavoľárom, ktorí sa rozhodli buď pre civilné zamestnanie alebo si hľadajú nový angažmán. Za odvedené služby v našom drese im v mene celého klubu Slavoj Trebišov ďakujeme a prajeme veľa úspechov či už vo futbalovej alebo inej pracovnej oblasti.

Nad naším druhým nigérijským hráčom z uplynulej sezóny Adekunlem Issom momentálne visí otáznik, nakoľko aj napriek zakúpeniu letenky zo strany klubu na let do Európy nenastúpil.

Na úvodnom tréningu sa tak hlavnému trénerovi Ondrejovi Desiatnikovi hlásilo týchto 22 hráčov:

Martin Repiský, Vladimír Bajtoš, Lukáš Šimko, Tomáš Ilinjo, Ervín Matta, Roman Begala, František Sitarčík, Matúš Digoň, Bakuri Jinjolava, Filip Pálfi, Jakub Rugolský (MFK Sobrance), Emanuel Prosba (OFK Vojčice), Roman Moroziuk (Hidasnémeti VSC), Patrik Doboš, Vladimír Rusnák (obaja Slavoj Trebišov U19), Patrik Živčák, Samuel Kuba (obaja FK Poprad), Peter Rokyta (FK Železiarne Podbrezová), Jozef Vajs (KFC Komárno), Patrik Košuda (FK Pohronie), Jakub Škovran (FC Košice), Piotr Straczek (MFK Skalica)

Počas prípravy by sme mali odohrať dovedna 8 prípravných zápasov proti viacerým kvalitným súperom či už zo Slovenska alebo Maďarska. Ten úvodný je naplánovaný na sobotu 19.júna, keď naším súperom bude FK Humenné.

O prípadných zmenách a o všetkom podstatnom z priebehu prípravy vás budeme informovať na našej webovej a facebookovej stránke.

Pridať komentár