Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Vysoká prehra v úvode prípravy

V prvom prípravnom zápase pred novou sezónou sme si na domácom štadióne zmerali sily s druholigovým nováčikom FK Humenné.

Zápas odštartovali lepšie hosťujúci futbalisti, ktorí nám hneď v úvodnej desaťminútovke dvakrát nebezpečne zahrozili. Po prežití týchto situácií sa však vo zvyšnom priebehu prvého polčasu hralo iba na jednu bránu. V čistých gólových príležitostiach sa v rozmedzí 15. až 25.minúty ocitol postupne Bajtoš, Digoň aj Košuda, no ani jeden z nich nedokázal dopraviť loptu do humenskej brány. Azda najväčšiu šancu v prvom polčase spálil Kuba, ktorý v 29.minúte dorážal do prázdnej brány, no hosťujúci brankár vytiahol fantastický zákrok. Aj napriek našej hernej prevahe v úvodnom dejstve sme kvôli chýbajúcej kvalite v zakončení gól nestrelili a po polčase bol tak stav bezgólový.

Skóre zápasu sa menilo hneď v úvode druhého polčasu, keď sa po rohu presadil Šuľák a Humenné viedlo 1:0. Na opačnej strane sa o vyrovnanie snažil Škovran aj Sitarčík, no ich pokusy v bráne neskončili. V 65.minúte tak hostia zvýšili na 2:0, keď sa presadil odchovanec Slavoja Černák. S postupom času sme sa čoraz viac trápili a boli to práve Humenčania, ktorí svojou efektivitou ovládli druhý polčas. V priebehu 7 minút sa presadil Komjatý, Streňo a po druhý raz Černák a na ukazovateli skóre už svietil stav 0:5. V úplnom závere zápasu výsledok kozmeticky upravil Straczek gólom z pokutového kopu – 1:5.

1.PZ: Slavoj Trebišov – FK Humenné 1:5 (0:0)

Góly: Straczek (11m) – 2x Černák, Komjatý, Šuľák, Streňo (11m)

Zostava Slavoja: Repiský (46.Rugolský) – Rokyta (74.Bajtoš), Krajňak, Ilinjo (74.Doboš), Šimko, Sitarčík (74.Rusnák), Digoň (74.Kuba), Kuba (46.Begala), Bajtoš (46.Moroziuk)(74.Straczek), Košuda (46.Jinjolava) (65.Košuda), Straczek (46.Škovran)

Najbližší prípravný zápas by sme mali odohrať v stredu 23.júna v Bardejove.