Liptáci nás obrali o jarnú domácu neporaziteľnosť

V 28.kole druhej ligy sme na domácom štadióne privítali dovtedy ešte druhý tím súťaže MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý sa však po víťazstve 2:0 dostal na čelo.

V úvodnom dejstve sme boli Liptákom pomerne vyrovnaným súperom a tesne pred koncom 1.polčasu sme sa aj gólovo presadili, no rozhodcovia posúdili túto situáciu ako ofsajdovú a do kabín sa tak išlo za bezgólového stavu. Hneď na začiatku druhého polčasu Repiský zmaril dve tutovky Mikulášanov, čím nás udržal v hre o body. Tlak hostí sa však čoraz viac stupňoval a po našom nedôraze sme v 64.minúte inkasovali. Zvnútra šestnástky vystrelil Bartoš a svojím 15.gólom v sezóne poslal Liptákov do vedenia – 0:1. Obdržaný gól s nami zamával a až do konca zápasu sme sa na ihrisku hľadali. V 79.minúte sa navyše po rohu presadil aj Andrić a hostia viedli už rozdielom dvoch gólov – 0:2. Oproti ostatným domácim vystúpeniam sme smerom dopredu neboli až tak nebezpeční a vôbec po prvýkrát v sezóne sme na domácom ihrisku nedokázali streliť ani gól. Po záverečnom hvizde vypukla veľká radosť na strane hostí, ktorí si víťazstvom na Zemplíne zabezpečili účasť minimálne v baráži o Fortuna ligu.

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov:

„Z našej strany to nebol tak oduševnený výkon ako s Bystricou či Podbrezovou. Neboli sme kompaktní ani tak dynamickí. Mali sme tam nejaké pološance, ale nemalo to takú šťavu z našej strany. Po inkasovanom góle sme sa vytratili z ihriska, neverili sme si a miestami to vyzeralo akoby sme sa prvýkrát stretli. Na druhej strane Mikuláš ukázal svoju kvalitu na čele s výborným Bartošom a nám neostáva nič iné len im zagratulovať k víťazstvu.“

Slavoj Trebišov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:0)

Góly: 64. Bartoš, 79. Andrić

Zostava Slavoja: Repiský – Šimko, Ilinjo, Matta, Kanu, Issa (62.Pálfi), Begala (80.Digoň), Polaščík (80.Kulich), Orság, Kovalčík (80.Sitarčík), Vilkovský (62.Bavoľár)

V najbližšom zápase nastúpime v sobotu 15.mája na pôde Slovana Bratislava U21.