Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V predposlednom domácom zápase sezóny hostíme Liptovský Mikuláš

V sobotu podvečer sa na trebišovskom štadióne odohrá zaujímavý duel 28.kola druhej ligy, v ktorom privítame jedného z ašpirantov na postup MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Liptáci zápasili pred začiatkom súťaže s neľahkými problémami a ich štart bol až do poslednej chvíle ohrozený. Tesne pred koncom sezóny však môžeme konštatovať, že práve Liptovský Mikuláš patrí k jedným z najpríjemnejších prekvapení v súťaži. Za všetko hovorí ich aktuálna pozícia, keď so ziskom 54 bodov okupujú 2.miesto len o skóre za vedúcou Banskou Bystricou. Taktiež sa môžu popýšiť aj pomerne slušnou ofenzívou (51 strelených gólov) a druhou najlepšou obranou (26 inkasovaných gólov).

Káder Liptákov je už dlhší čas pokope a aj to možno stojí za ich momentálnym umiestnením. Oporou je určite skúsený český brankár Matěj Luksch či hráči ako Tomáš Staš, Ľuboslav Laura, Adrián Káčerík alebo najlepší strelec Richard Bartoš.

S Liptovským Mikulášom máme vyrovnanú vzájomnú bilanciu, keď obe mužstvá sa z víťazstva radovali štyrikrát a raz sa zrodil nerozhodný výsledok 1:1. V poslednom meraní síl sme ťahali za kratší koniec povrazu a na Liptove sme na jeseň prehrali po výsledku 1:2.

Zajtrajší súboj na našom štadióne prinesie niekoľko zaujímavých konfrontácii. Liptovský Mikuláš nazbieral na súperových ihriskách doposiaľ najviac bodov spomedzi všetkých tímov v súťaži a na druhej strane sa im do cesty postaví mužstvo, ktoré doma na jar ešte neprehralo. Taktiež budeme môcť sledovať súboj dvoch popredných strelcov druhej ligy Kanu (16) – Bartoš (14) a v neposlednom rade aj duel dvoch prešovských trénerov na lavičkách svojich mužstiev.

Podarí sa nám nadviazať na úspešné výsledky z posledného obdobia a zaskočiť ďalšieho favorita? To sa dozvieme už zajtra. Výkop zápasu je naplánovaný na 17:00 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Rastislav Jurenka, ktorému na čiarach budú asistovať Tomáš Straka a Matej Zemko. Aj toto stretnutie sa žiaľ odohrá bez divákov, nakoľko aktuálne nastavené podmienky sú príliš komplikované a finančne nákladné. Zo zápasu si však na našej facebookovej stránke budete môcť pozrieť živý prenos.

Pridať komentár