Z Petržalky s plným bodovým ziskom

V 27.kole druhej ligy sa nám podarilo zvíťaziť na pôde Petržalky v pomere 3:0 po góloch Kanua, Pálfiho a Sitarčíka. Nášmu súperovi sme tak odplatili jesennú prehru a pred záverečnými troma stretnutiami sme si upevnili pozíciu v strede tabuľky.

V silnom vetre sa od začiatku zápasu hralo zväčša medzi oboma šestnástkami bez vyloženejších gólových šancí. Tá prvá prišla až v 25.minúte, keď spoza šestnástky vystrelil Kanu a domáci brankár vytiahol skvelý zákrok. Druhú strelu do priestoru brány sme zaznamenali v 33.minúte po pokuse Polaščíka, ktorej však chýbala väčšia razancia i presnosť. Domáci futbalisti nás v prvom polčase vážnejšie neohrozili a do kabín sa tak šlo za bezgólového stavu. Na začiatku druhého dejstva došlo k zaváhaniu nášho gólmana, no najlepší strelec domácich Gašparovič našťastie túto chybu nepotrestal. O úvodný gól sa tak postarali naši futbalisti, a to v 63.minúte, keď výbornú prihrávku od Polaščíka zužitkoval Kanu a svojím 16.gólom v sezóne nás poslal do vedenia – 0:1. Aktivita na našej strane neubúdala a o 2 minúty neskôr sme mohli viesť už o 2 góly. So zakončením Bavoľára si však Shevchuk poradil. Mrzieť nás to však nemuselo, lebo v 79.minúte si strelecký účet v drese Slavoja otvoril Pálfi, keď jeho lob zapadol za bezmocného domáceho brankára – 0:2. Petržalka mohla znížiť v 81.minúte, ale Gašparovičova strela skončila tesne nad bránou. Posledné slovo v zápase tak mal striedajúci Sitarčík, ktorému na strelenie gólu stačilo iba 5 strávených minút na ihrisku a v 90.minúte ľavačkou spečatil naše víťazstvo – 0:3. Vo vyrovnanej druholigovej tabuľke sme sa tak dostali práve pred Petržalku na 8.miesto a zároveň sme zaznamenali iba druhé víťazstvo na súperovom ihrisku v tejto sezóne.

FC Petržalka – Slavoj Trebišov 0:3 (0:0)

Góly: 63. Kanu, 79. Pálfi, 90. Sitarčík

Zostava Slavoja: Repiský – Šimko, Katunský, Ilinjo, Matta, Kanu (85. Sitarčík), Begala (89. Digoň), Kulich (57. Pálfi), Polaščík, Kovalčík, Vilkovský (57. Bavoľár)

Najbližší zápas odohráme v sobotu 8.mája o 17:00 na domácom ihrisku, keď naším súperom bude MFK Tatran Liptovský Mikuláš.