Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V Petržalke s cieľom o revanš

Druholigová sezóna sa blíži ku svojmu koncu, pred nami sú posledné 4 vystúpenia. V tom najbližšom si v nedeľu dopoludnia zmeriame sily s tabuľkovým susedom z Petržalky.

Petržalka je bezpochyby klubom s bohatou históriou. Medzi najväčšie úspechy patria dva majstrovské tituly z rokov 2005 a 2008 či trojnásobné víťazstvo v Slovenskom pohári. Spomenúť musíme aj účasť Artmedie Petržalka v skupinovej fáze Ligy majstrov v roku 2005. V nasledujúcom období však Petržalku postihli finančné problémy a nový klub pod názvom FC Petržalka začínal odznova. Petržalčanom sa však v priebehu troch sezón podarilo predrať z 5.ligy až do druhej, v ktorej pôsobia od roku 2018.

Vstup do aktuálnej sezóny im príliš nevyšiel, ale postupom času prichádzali lepšie výsledky a logicky aj umiestnenia v hornej časti tabuľky. V tak vyrovnanej súťaži však každé zaváhanie znamená prepad a keďže Petržalka v posledných dvoch zápasoch neuspela, momentálne okupuje 8.miesto. Na svojom konte má 33 bodov pri vyrovnanom skóre 33:34. Najlepším strelcom mužstva je Lukáš Gašparovič, ktorý sa postaral o 11 presných zásahov. Okrem druhej ligy sa však zverencom trénera Ladislava Pecka darilo aj v Slovenskom pohári, v ktorom dokráčali až do štvrťfinále.

Tím Petržalky je podobne ako ten náš tvorený prevažne mladými hráčmi, z ktorých môžeme vyzdvihnúť Samuela Kozlovského, Viktora Jedináka alebo Erika Hurného. Medzi najskúsenejších hráčov patrí obranca Pavol Farkaš s bohatými medzinárodnými skúsenosťami či záložník Michal Obročník s takmer 100 štartmi v našej najvyššej súťaži.

S Petržalkou sme sa naposledy stretli na jeseň minulého roka v Trebišove, kde sme v gólovej prestrelke ťahali za kratší koniec a prehrali sme po výsledku 2:4. Petržalka je tak zároveň jediným mužstvom, ktoré nás v tejto sezóne dokázalo zdolať na domácom ihrisku. V nedeľňajšom zápase sa tak budeme snažiť odplatiť im domácu porážku a upevniť si pozíciu v strede tabuľky.

Stretnutie 27.kola medzi Petržalkou a Trebišovom odštartuje v nedeľu 2.mája v tradičnom čase 10:30 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Tomáš Kolofík. Na čiarach mu budú asistovať Matej Zemko a Michal Železňák. Domáci klub pripravil priamy prenos a zápas tak budete môcť sledovať na Youtube kanáli FC Petržalka.

 

 

 

 

Pridať komentár