Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Mladí žltomodrí – Peter Andorko

S novým týždňom je tu aj ďalšia časť našej rubriky Mladí žltomodrí, v ktorej si dnes predstavíme kapitána mladšieho dorastu Petra Andorka.


Peťo, ako si sa dostal k futbalu? Kedy si po prvýkrát nastúpil v drese Slavoja?

S futbalom som začal už odmalička. Najprv to bolo na prvom stupni základnej školy v Hrani, kde sme mali futbalové krúžky. Od 5.ročníka som išiel na školu do Trebišova, kde som začal trénovať a hrať zápasy za Slavoj.

Na akom poste hrávaš?

Stabilne hrávam ľavého stopéra.

Za Slavoj hráš už vyše 5 rokov. Ktorý moment za tú dobu považuješ za najkrajší?

Najkrajšie momenty sú, keď sa vyhráva. Okrem toho by som spomenul turnaj Strahov Cup v Prahe, kde sme mali možnosť zahrať si proti zahraničným tímom z celej Európy.

Zaujímavosťou je, že si doposiaľ nevidel ani jednu žltú či červenú kartu, čo je na obrancu dosť nezvyčajné. Čomu to pripisuješ?

Stále sa snažím vyhrávať súboje čisto, či už telom alebo ísť iba po lopte. Občas sa mi to nepodarí a bolo tam už pár zákrokov aj na kartu, no zatiaľ som ju ešte nedostal.

Momentálne si kapitánom v mladšom doraste, ktorému sa na jeseň celkom darilo. Ako hodnotíš kolektív?

Myslím si, že sme skvelá partia. Rozumieme si na ihrisku aj mimo neho.

Čo považuješ za svoju najsilnejšiu futbalovú stránku a v čom naopak ešte vidíš rezervy?

Za najsilnejšiu by som povedal, že šprint a práca telom. Strela z diaľky mi tiež nerobí problém. Stále však treba na sebe pracovať a odstraňovať nedostatky.

Čo patrí medzi tvoje záľuby okrem futbalu?

Určite sú to motorky a štvorkolky.

Aké sú tvoje ciele vo futbalovom a osobnom živote?

Tak ako u každého iného futbalistu, stať sa dobrým futbalistom a hrať za dobrý tím. Po skončení v doraste by som sa chcel dostať do áčka Slavoja. Okrem toho ma baví práca s autami a motorkami, takže aj tam by som si vedel predstaviť moju budúcnosť.

Pridať komentár