Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom so Skalicou

Po vynútenej prestávke sa v posledný marcový deň vrátime do zápasového kolotoča domácim duelom so Skalicou. V dohrávke 20.kola druhej ligy sa zároveň po prvýkrát v tomto roku predstavíme na prírodnom trávniku.

Skalica už tradične patrí k najúspešnejším tímom druhej futbalovej ligy, čo potvrdzuje aj fakt, že od sezóny 2016/17 neskončila nikdy horšie ako na 3.mieste. Za historický míľnik Záhorákov možno považovať postup do Fortuna ligy v sezóne 2015/16 či účasť vo finále Slovnaft Cupu o rok neskôr. V tejto sezóne sa možno po odchode viacerých opôr a omladení mužstva očakával mierny pokles, no opak je pravdou. Skaličania patria znova k popredným tímom súťaže, keď doposiaľ v 20 zápasoch nazbierali 38 bodov a aktuálne okupujú 4.miesto druholigovej tabuľky. Zhodne sa môžu popýšiť štvrtým najlepším útokom so štvrtou najlepšou obranou pri skóre 40:24.

Ak sa pozrieme na hráčsky káder, tak Skalica disponuje prevažne mladšími hráčmi, no v tíme nájdeme aj niekoľko mien so skúsenosťami z najvyššej súťaže, či už ide o Martina Nagya, Michala Ranka alebo Denisa Baumgartnera. Najlepším strelcom zelenobielych je Daniel Šebesta s 11 gólmi, čo ho zároveň radí na 4.miesto tabuľky strelcov druhej ligy. Pozor si však určite treba dať aj na Filipa Blažeka či Michala Horodníka.

Výsledky Skalice sú v poslednom období kolísavé. Proti popredným tímom sa dokázala vytiahnuť a na domácom trávniku zdolala Banskú Bystricu a naposledy taktiež aj výrazne posilnenú Žilinu. Na druhej strane však prekvapivo prehrala s béčkom Slovana a s trápiacou sa Dubnicou zachraňovala bod až v nadstavenom čase. Na súperových ihriskách zaznamenali Skaličania 3 výhry – 4 remízy – 2 prehry pri vyrovnanom skóre 14:14.

Posledný vzájomný zápas sme odohrali na začiatku tejto sezóny na Letňáku, kde sme napriek sympatickému výkonu prehrali 1:3 po troch inkasovaných góloch v prvom polčase.

V zajtrajšom stretnutí, ktoré z pozície hlavného rozhodcu povedie Boris Parilák, sa budeme usilovať o vylepšenie vzájomnej bilancie a prípadný trojbodový zisk by bol určite povzbudzujúcim a dôležitým momentom do zvyšného priebehu sezóny. Určite nás nečaká jednoduchý súper, no na domácom ihrisku sme už dokázali zaskočiť nejedného favorita a verme, že po zodpovednom a obetavom výkone sa zajtra podvečer budeme radovať z cenného víťazstva.

 

1 Komentár

Pridať komentár