Náročný návrat, zo zápasu so Skalicou berieme bod

Po takmer mesiaci nás v stredu popoludní čakal súťažný zápas, v ktorom sme s favorizovanou Skalicou uhrali remízu 1:1.

Do stretnutia vstúpili aktívnejšie hosťujúci Skaličania. Už v 6.minúte nás od inkasovaného gólu zachránilo brvno a o 2 minúty na to sa pri dobíjaní našej brány vyznamenal obranným zákrokom Kovalčík a následne aj brankár Vinclér. Vzápätí sme prvýkrát vážnejšie pohrozili aj my po prieniku Kanua, keď jeho strelu vytesnil Junas na roh. Úvodná štvrťhodina priniesla viacero sľubných gólových príležitostí na jednej či druhej strane. V jej závere sa po centri Kulicha dostal k sľubnej hlavičke Bajtoš, ktorú v poslednej chvíli zblokoval jeden z hosťujúcich obrancov. Skóre zápasu sme mohli otvoriť v 26.minúte po akcii z pravej strany, keď zvnútra šestnástky zakončoval Issa. O úvodný gól sa však postarala Skalica v 34.minúte, keď sa presadil najlepší strelec Záhorákov Šebesta – 0:1.

V druhom polčase sa karta obrátila a nebezpečnejší boli práve naši futbalisti. Vyrovnávajúci gól sme mali na dosah v 62.minúte, keď výbornú prácu odviedol Kanu s Kulichom, ktorého následný center hľadal Vilkovského, no Skaličania v poslednej chvíli odvrátili loptu na roh. Po góle ešte viac volala situácia zo 66.minúty, keď zakončenie Kanua minulo pravú tyčku o centimetre. Zaslúženého vyrovnania sme sa predsa len dočkali v 77.minúte. Po faule na Issu sa pískal pokutový kop, loptu si na biely bod položil Kanu a svojím jubilejným 10.gólom v sezóne vyrovnal na 1:1. V závere zápasu sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bližšie k nemu mala Skalica, ktorá od 89.minúty hrala v početnej výhode po druhej žltej karte Kovalčíka. Z poslednej akcie zápasu sa v 92.minúte aj dokázala gólovo presadiť, ale gól nebol uznaný pre ofsajd. So Skalicou sme sa tak rozišli po remíze 1:1.

Pozápasové vyjadrenia:

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov: „Pre nás to bol prvý zápas na prírodnej tráve, ten prechod z umelej trávy nebol jednoduchý a robilo nám to problémy. Druhým mínusom bol fakt, že chlapci po chorobe ešte nie sú v ideálnom stave, čo sa týka dýchania a kondície. Na jednej strane klobúk dole pred nimi, na tej druhej som z nášho výkonu sklamaný. Pripravovali sme sa na štandardné situácie Skalice a to bránenie nebolo dostatočné. Taktiež nám to viazlo po pohybovej a kombinačnej stránke. S bodom som spokojný, no v ďalších zápasoch budeme musieť predvádzať lepšie výkony.“

Vladimír Bajtoš, hráč Slavoja Trebišov: „Prvý polčas nám nevyšiel úplne podľa našich predstáv, chceli sme na nich vybehnúť dravšie a agresívnejšie. Nepodarilo sa nám to a dostali sme taký trošku nešťastný gól. Do druhého polčasu sme nastúpili s väčšou vervou a s cieľom urobiť niečo so zápasom. Mali sme zopár šancí, prišla penalta, ktorú sme premenili, no na konci nám vylúčili hráča a nakoniec sme radi aj za bod.“

Slavoj Trebišov – MFK Skalica 1:1 (0:1)

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Šimko, Ilinjo, Matta, Kanu, Issa (89.Sitarčík), Begala, Kulich (75.Pálfi), Kovalčík, Vilkovský (75.Bavoľár), Bajtoš

Zostava MFK Skalica: Junas – Blažek, Ranko, Černek, Mizerák, Mader (83.Rudonja), Hollý, Mášik, Baumgartner, Horodník (78.Škovran), Šebesta

Už v nedeľu 4.apríla odohráme ďalší zápas, tentoraz na pôde Šamorína.