Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Nováčik hrýzol, ale doma ostávame stopercentní

Podtatranci vôbec nepôsobili dojmom, že do tretej najvyššej súťaže patria len od tohto leta a hral sa otvorený futbal. Na našom ihrisku sa však len tak ľahko nevyhráva a to sa potvrdilo aj dnes.

Obe mužstvá od samotného začiatku zápasu dokazovali, že sa proti sebe postavili súperi, ktorí patria k tomu lepšiemu čo tretia liga ponúka. Šance sa rodili na oboch koncoch ihriska, pričom hneď štyri skončili gólom už v prvom polčase. Poďme ale pekne po poriadku.

Už v 8. minúte dostal prihrávku za obranu Matúš Lorinčák a spoľahlivý strelec sa zoči-voči brankárovi nemýlil a poslal nás do vedenia 1:0. Tempo so streleným gólom nepoľavilo. Už o pár minút mal tutovku na kopačke Junior a skoro v zápätí si Svit dal takmer vlastný gól po centri Lorinčáka. V 23. minúte sa pripomenuli aj hostia, strela však išla tesne vedľa a zrejme by aj tak neprekvapila pripraveného Jakuba Giertla v našej bráne.

Netradične už v  32. minúte siahli naši tréneri k prvej zmene a trápiaceho sa Juniora vystriedal skúsený Martin Čižmár. Ten na prvú šancu dlho nečakal. Už po troch minútach sa po výbornej práci pri chuti hrajúceho Loričáka dostal do veľmi dobrej pozície, ale tá ostala nepremenená, čo nás mohlo mrzieť pretože sa potvrdilo staré známe „nedáš-dostaneš“. Po peknej kombinácii pred našim pokutovým územím sa k lopte dostal Milan Jambor a vyrovnal na 1:1. Ak je vám toto meno povedomé, tak vedzte, že ide o hráča, ktorý v sezóne 2003/04 vyrovnával v prvom kole Pohára UEFA  v drese FK Matador Púchov proti slávnej Barcelone na konečných 1:1. Tentokrát jeho gól znamenal odštartovanie šialenej päťminútovky.

Už o tri minúty sa skóre totiž opäť menilo. A asi nikoho neprekvapí, že ako pri všetkom podstatnom tu bol opäť aktívny Matúš Lorinčák, ktorý bol na správnom mieste a doklepol loptu do brány. Lenže to ešte stále nebolo všetko, čo nám prvý polčas ponúkol. Svit rovnako ako my, nezaháľal a okamžite sa snažil o vyrovnanie, čoho výsledkom bol faul v našej šestnástke a pokutový kop pre hostí. Ten pohodlne premenil Lukáš Stanislav a stanovil tak polčasový výsledok na 2:2.

Do druhého dejstva sme vstúpili aktívnejšie ako náš súper a odmena sa dostavila po jedenástich minútach, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Lukáš Kulich a poslal nás opäť do vedenia 3:2. Odrazu nám bolo opäť veselo a mohlo byť ešte veselšie, pretože pokutový kop sa pískal v náš prospech. V 65. minúte sa k jeho realizácii odhodlal Juraj Kuhajdík, ktorý túžil otvoriť si svoj strelecký účet vo farbách Slavoja, lenže zlyhal a skóre sa nemenilo. V 82. minúte mal ešte jednu dobrú šancu Čižmár, ale vyznamenal sa brankár hostí Marušák. V závere sme sa dostali pod tlak, ale zubami-nechtami sme vedenie uhájili a v domácom prostredí ostávame stopercentní.

Postupne sme v tejto sezóne doma porazili Veľký Horeš 2:1, Sninu 2:1, Pušovce 9:0, Plavnicu 3:0, Stropkov 5:0 a teraz aj nebezpečný Svit 3:2. V súčte s minulou sezónou sme doma neprehrali už 13 zápasov, z toho sme 11 vyhrali a 2 remizovali. Na šancu na natiahnutie tejto série nebudeme čakať dlho, pretože už o týždeň v sobotu 8.10. hostíme doma MFK Slovan Sabinov. Tešiť nás môže aj domáca remíza Giraltoviec s Plavnicou, ktorá znamená, že sa dotiahneme už len na rozdiel jedného bodu od prvého miesta.

SLAVOJ TREBIŠOV – FK SVIT 3:2 (2:2)

Góly: 8. a 43. Lorinčák, 56. Kulich – 40. Jambor, 45. Stanislav (pen.)

Žlté karty: 36. Opiela, 45. Kulich – 60. Jambor, 65. Hazrolli, 66. Kostolník, 84. Janigloš

Červená karta: 90. Kostolník (po druhej žltej)

Rozhodoval: Dávid Mati, asistenti: Filipák a Jurášek