So Sabinovom sme vyhrali a dostávame sa do čela ligy

Dvanáste kolo nám prinieslo jedinečnú možnosť ako sa dostať opäť na líderskú pozíciu v našej súťaži. Okrem toho, že sme v domácom prostredí a v úlohe favorita hostili Sabinov, tak sa proti sebe postavili aj naši najväčší konkurenti v boji o prvú priečku – Vyšné Opátske hostilo Giraltovce.

V súboji týchto dvoch tímov sa zrodila remíza 1:1, ktorá nám nahrala do kariet, pretože naše víťazstvo nás posúvalo pred obe mužstvá. Šancu sme chytili za pačesy a cestu za tromi bodmi nám neskrížil ani Emil Sudimák v bránke hostí. Už v tretej minúte sa o naše vedenie postaral Martin Čižmár a do polčasu sme pridali ešte dva kúsky do sabinovskej siete. O oba sa postaral vo výbornej forme hrajúci Matúš Lorinčák a výrazne nás priblížil ku zisku troch bodov.

Ak mal Sabinov v pláne na nás po prestávke vyletieť a dať rýchly gól, ktorým by zápas ešte zdramatizoval, tak tento plán mohol už po troch minútach pokrčiť a vyhodiť do koša. Presadil sa totiž Pavol Ruskovský a stav 4:0 po 48 minútach je už neriešiteľnou úlohou pre tím, ktorí prehráva. Aby to bolo ešte veselšie, tak v 74. minúte zavŕšil hetrik Matúš Lorinčák a týmto zásahom sa zároveň dostal do čela tabuľky strelcov III.ligy. Musíme napísať, že táto posila sa vydarila náramne. Matúš sa od svojho príchodu presadil už 11-krát v rovnakom počte zápasov, takže čo zápas, to gól. V dvoch posledných zápasoch dal dokopy 5 gólov!

Navyše sme natiahli aj našu víťaznú sériu na domácom ihrisku už na 7 zápasov so skóre 29:4! Môj dom – môj hrad, v našom prípade platí na 100%. V ďalšom zápase budeme mať šancu vylepšiť našu bilanciu z ihrísk súperov – pocestujeme do Bardejovskej Novej Vsi. Zápas bude mať výkop v nedeľu 16.októbra o 14:00.

Slavoj Trebišov – MFK Slovan Sabinov 5:0 (3:0)

Góly: 3. Čižmár, 15., 30., 74. Lorinčák; 48. Ruskovský

Žlté karty : 65. Čižmár, 90. Junior – 31. Kolpák, 80.Fekete

Diváci: 500

Rozhodoval: Kristián Micheľ
Slavoj Trebišov: Kolbas – Kražel (64. Pačuta), Capko (36. Šuľák), Opiela, Čižmár, Junior, Dragula, Lorinčák (74. Mujković), Osmanović, Ruskovský, Kulich

Slovan Sabinov: Sudimák – Sochovič, D.Lukáč, Vranko (65. Čekan), Kolpák, Andraščík, Fekete, Bašista, Strelec (85. S.Lukáč), Tomaško, Palčo