Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom: 1.FK Svidník – Slavoj Trebišov

Po úspešne zvládnutom derby s Veľkým Horešom v prvom kole nie je príliš veľa času na odpočinok. Druhé kolo je totižto na programe už v stredu 3.augusta a kroky Slavoja budú smerovať na severovýchod do Svidníka. 

Svidnícky klub už pod novým názvom a s novým logom vstúpil do sezóny narozdiel od nás v úlohe hostí. A hneď na úvod ich čakal veľmi ťažký súper – Vranov nad Topľou. Favoritom boli domáci, ale Svidník v bráne s Trebišovčanom Milanom Vinclérom udržal čistý štít a v útoku bol efektívny po brejkových situáciách. Do vedenia sa dostal už po desiatich minútach zápasu a k jeho udržaniu mu pomohla aj červená karta pre domáceho Palubu zhruba po hodine hry. Svidník dokonca pridal aj poistku, tentokrát zhruba desať minút pre koncom zápasu a domov si priniesol nečakané tri body.

Náš zápas proti Veľkému Horešu mal veľmi podobný úvod. Už vo štvrtej minúte sme po nedorozumení v zadných radoch inkasovali a nováčik sa dostal do vedenia. Tu však podobnosť medzi zápasmi končí. Narozdiel od Vranova sme dokázali vývoj stretnutia otočiť a po góloch Petra Šuľáka a Pavla Ruskovského si pripísať dôležité tri body na úvod súťaže. Viac o zápase s V. Horešom nájdete tu.

Čo môžeme očakávať? Hlavne je pravdepodobné, že Svidník bude pokračovať v hre, ktorá mu priniesla ovocie v prvom kole. To znamená zabezpečená obrana a vyrážanie do protiútokov. Aj keď možno sa mýlime a faktor domáceho štadióna povzbudí Svidničanov k ofenzívnejšiemu poňatiu hry. My musíme pokračovať v štýle hry, ktorým sa prezentujeme už od začiatku roka, pričom by sme sa mali zlepšiť v efektivite pri zakončení, pretože tam to občas proti Horešu viazlo.

Štatistiky:

Forma v lige:

Svidník – 2:0 Vranov (V) 1-0-0   2:0   3 body   2.miesto

Slavoj  2:1 Veľký Horeš (D) 1-0-0   2:1  3 body   4.miesto

Vzájomné zápasy v sezóne 2015/16:

15.5.2016   Svidník – Slavoj Trebišov   0:2   Góly: Pačuta, Ruskovský

4.10.2015   Slavoj Trebišov – Svidník   2:1   Góly: Mujković 2 – Hricov

Ostatné zápasy 2.kola III.ligy Východ (všetky majú výkop o 17:00):

Pušovce – Vyšné Opátske, Prešov B – Stropkov, Snina – Vranov, Veľký Horeš – Sabinov, Giraltovce – Bardejovská Nová Ves, Svit – Veľké Revištia, voľno má v tomto kole kvôli odstúpeniu Krásnej Plavnica

 

 

Pridať komentár