Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Zo Svidníka sme priniesli tri body

Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale s poriadnym kusom šťastia sme ho vybojovali. Po dvoch zápasoch sme stopercentní a okupujeme miesto na čele tabuľky.

Svidník očividne posilnený a obmenený oproti minulej sezóne bol veľmi nepríjemný počas celého priebehu zápasu. Dostával sa do šancí, dokonca do tutoviek, ale všetky končili buď nad bránkou alebo na Jakubovi Giertlovi v našej bráne.

My sme sa do šancí dostávali ojedinele a dokonca aj gól, ktorý strelil v 14. minúte Lukáš Kulich bol v podstate darčekom od domácej defenzívy. Zachytil nedôraznú malú domov od krajného obrancu a prekonal brankára Milana Vincléra. Minúty plynuli, ale skóre sa nemenilo čo nám vyhovovalo. Tesne pred koncom v 83. minúte sa do úniku dostal Pavol Ruskovský a už v pokutovom území ho nedovolene zastavil domáci obranca. K zahraniu pokutového kopu sa postavil Junior. Trebišovčan v bráne domácich Vinclér ale jeho pokus vyrazil, pričom lopta sa vrátila k Juniorovi, ktorý ale v megatutovke zlyhal a prekopol bránu.

Domáci vycítili šancu na body a zatlačili nás na našej polovici. Ich snaženie vyvrcholilo v poslednej minúte riadnej hracej doby, keď sa po strele spoza šestnástky a následnom zblokovaní dožadovali ruky a odpískania penalty. Rozhodca Zvolánek však na nich nereagoval a pokračovalo sa v hre. Po tejto situácii sme si už posledné momenty ustrážili a priebežne sme na čele tabuľky so šiestimi bodmi.

1.FK Svidník – Slavoj Trebišov 0:1 (0:1)
Gól: 14. Kulich.
ŽK: 38.Tirer, 58. Nemergut, 84. Harakaľ 66. Ruskovský.
Diváci: 350
Zostava Slavoj Trebišov: Giertl – Pačuta, Capko (C), Olah, Šuľák, Opiela, Junior (90. Šimko), Jacko, Ruskovský (85. Trajkovski), Kulich (89. Čižmár), Lorinčák

Tabuľka III.ligy Východ po 2.kole:

tabulka po 2.kole

Fotogaléria zo zápasu od Amatérske fotky Slavoj Trebišov:

Pridať komentár