Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom: Slavoj Trebišov – MFK Snina

Päť zápasov za šestnásť dní. To je porcia akú bežne zažívajú hráči v najlepších ligových súťažiach sveta, no tentokrát sa s ňou musí vysporiadať aj Slavoj. Zápas proti Snine je tretí z tejto série. 

Aspoň čiastočne pomáha vysporiadať sa s takýmto zaťažením fakt, že máme za sebou vydarený štart do ligy. Víťazstvá proti Veľkému Horešu a Svidníku nás posunuli do pozície priebežného lídra (aj keď všetky mužstvá kvôli odstúpeniu Krásnej nehrali ešte dva zápasy). Ak si chceme túto pozíciu udržať, základom bude zdolať doma Sninu, ktorá k nám pricestuje.

Tá má za sebou dve remízy s rozdielnymi priebehmi zápasov. Zatiaľ čo v prvom kole proti Stropkovu ratovali jej hráči aspoň bod za remízu 1:1 v úplne poslednej minúte, tak v druhom sa ujali vedenia v prvej, to však neudržali. Vranov otočil dvoma gólmi stav zápasu vo svoj prospech a Snina sa zmohla opäť len na vyrovnanie. Strelecky sa darilo Jozefovi Skvašíkovi, práve on totiž zariadil bod v Stropkove a taktiež otváral skóre proti Vranovu. Sninčania zatiaľ nebodovali naplno, ale ukázali, že zápasy nevypúšťajú a ak je gólový rozdiel malý, tak stále idú za vyrovnaním. Práve preto musíme zlepšiť efektivitu v zakončení. Náš tip je, že práve to sa v dnešnom zápase podarí a strelecky sa presadí už aj nová posila Matúš Lorinčák. Ten strieľal ostrými už v príprave a proti Veľkému Horešu zaznamenal dokonca dve asistencie, ale na súťažný premiérový gól za Slavoj ešte čaká. My veríme, že dnes sa ho dočká. Motiváciu bude mať určite aj Junior, ktorý nepremenil vo Svidníku penaltu, ale to mu dúfajme neuberie na sebavedomí a dnes ukáže, že to bola len náhoda.

Pripíše si Snina na svoje konto už tretiu remízu alebo sa jej podarí bodovať naplno? Alebo potiahneme svoju sériu my a zaknihujeme tretie víťazstvo? To všetko sú otázky, na ktoré najjednoduchšie nájdete odpoveď už dnes o 16:30 na štadióne v Trebišove. Návšteva 1024 divákov z prvého kola bola nádherná, ale poďme ukázať, že nie neprekonateľná. Čakáme Vás! Slavoj do toho!

Štatistiky:

Forma v lige:

Slavoj  1:0 Svidník (V), 2:1 Veľký Horeš (D) 2-0-0   3:1  6 bodov   1.miesto

Snina – 2:2 Vranov (D), 1:1 Stropkov (V) 0-2-0   3:3   2 body   9.miesto

Vzájomné zápasy v sezóne 2015/16:

16.4.2016   Snina – Slavoj Trebišov   0:1   Gól: Mujković

6.9.2015   Slavoj Trebišov – Snina   0:1   Gól: Ferko

Ostatné zápasy 3.kola III.ligy Východ: 

Plavnica – Svit (sobota), V. Revištia – Giraltovce, Bard. Nová Ves – V. Horeš, Sabinov – Svidník, Vranov – Prešov B (všetky v nedeľu), Stropkov – Pušovce (presunuté na 24.8.), voľno má Vyšné Opátske

Aktuálna tabuľka:

tabulka po 2.kole

YouTube kanál VsFZ už zverejnil aj už tradičný zostrih všetkých zápasov, zatiaľ však len prvého kola.

Pridať komentár