Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom: MFK Slovan Giraltovce – FK Slavoj Trebišov

Po troch nedeľných zápasoch vybehnú naši hráči na ihrisko pre zmenu už v sobotu. Súperom budú Giraltovce, ktoré sú v tabuľke pomerne vysoko, ale na jar ešte neokúsili chuť víťazstva.

logo giraltovce

Pomerne vysoko znamená, že Giraltovčania okupujú 6. miesto, pričom na štvrtý Stropkov strácajú len 3 body. Vyššie zrejme už myslieť nemôžu, keďže prvá trojka si hrá akoby svoju vlastnú ligu a na ostatné mužstvá disponuje náskokom, ktorý sa bude už veľmi ťažko doťahovať. Giraltovce už spomínané štvrté miesto mohli držať vo svojich rukách, lenže to by museli zaznamenať vydarenejší štart do jarnej časti. Z troch zápasov, v ktorých sa hralo o deväť bodov vyťažili body len dva. Jar odštartovali prehrou 1:4 v Stropkove, na ňu potom nadviazali remízami s FK Krásna 0:0 a Bardejovskou Novou Vsou 2:2. S tou prehrávali pred týždňom už 0:2, ale dokázali sa vzchopiť a vybojovať aspoň jeden bod. Objektívne je však potrebné uznať, že los nebol ku Giraltovciam práve priaznivý, keďže spomínané mužstvá sú aktuálne v tabuľke na 1. (Krásna), 4. (Stropkov) a 5. mieste (B.N.Ves). Citeľnou stratou môže byť pre ich mužstvo odchod Jakuba Verčimáka, ktorý bol na jeseň s 8 gólmi najlepším strelcom tímu, lenže vo februári zamieril na hosťovanie o ligu vyššie do Bardejova.

Na rozdiel od pokojného stredu tabuľky, v ktorom sa pohybujú Giraltovčania, my riešime boj o záchranu. A zatiaľ (klopeme na drevo) to ide veľmi dobre. Sedem bodov z troch jarných kôl je dôkaz výbornej formy tohto v podstate nového mužstva. Len jeden tím zaznamenal lepší štart do jarných bojov ako Slavoj, a to doteraz 100%-né Vyšné Opátske. Pre úplnosť dodávame, že rovnako ako Slavoj sú na jar sedembodoví aj Bardejovská Nová Ves a Vranov. S Vranovom máme spoločné aj to, že tieto dve mužstvá sú jediné, ktoré ešte na jar neinkasovali gól. Vranovčania cestujú do Plavnice a sme zvedaví, či aj po tomto kole ostanú obidve obrany neprekonané.

Veľkým pozitívom okrem výsledkov je aj predvádzaná hra, keď sa dá povedať, že v každom z jarných zápasov sme súperov prehrali. A to sa odráža aj na diváckom záujme. Na poslednom domácom zápase s Moldavou bolo 600 divákov a to znamená nie len najvyššiu návštevu kola v rámci III.ligy Východ, ale viac ľudí neprišlo ani na žiaden iný treťoligový zápas (teda ani v III.lige Bratislava, ani III.lige Západ a ani v III.lige Stred). A ak sa pozrieme aj na návštevy v druhej lige, tak viac ľudí prišlo len na „milionárske“ Borčice a o pár divákov viac bolo aj v Bardejove. Za Trebišovom zaostali aj také bašty futbalu ako VSS Košice a Tatran Prešov. Za to Vám patrí veľké poďakovanie. Držte našim chlapcom palce aj naďalej.

Ostatné zápasy 20.kola III.ligy Východ:

Sobota 2.4.

15:30   Lipany – FUTURA

15:30   Vyšné Opátske – Bard. Nová Ves

19:30   Moldava – Veľké Revištia

Nedeľa 3.4.

15:30   Plavnica – Vranov

15:30   Pušovce – Prešov B

15:30   Sabinov – Stropkov

15:30   Snina – FK Krásna

Štatistiky:

Posledných 5 zápasov v lige:

Giraltovce – 2:2 Bard. Nová Ves (V), 0:0 FK Krásna (D), 1:4 Stropkov (V), 4:0 Prešov B (D), 3:1 Vranov (D)   2-2-1 10:7  8 bodov

Slavoj – 3:0 Moldava (D), 0:0 Veľké Revištia (V), 1:0 Lipany (D), 1:5 Bard. Nová Ves (D), 1:2 FK Krásna (D)   2-1-2 6:7  7 bodov

Posledný vzájomný zápas:

23.08.15             Trebišov               Giraltovce                1 : 2

Aktuálna tabuľka pred 20.kolom:

Tabulka pred 20

 

 

Pridať komentár