Proti Michalovciam sme ťahali za kratší koniec

V piatom prípravnom zápase pred štartom druhej ligy nás preveril súper z našej najvyššej súťaže MFK Zemplín Michalovce.

Naši futbalisti zaznamenali raketový vstup do zápasu a iba 26 sekúnd sme potrebovali na strelenie úvodného gólu. Na konci rýchlej akcie bol Lukáš Šimko, ktorého krížna strela zapadla za chrbát Drába a v zemplínskom derby sme šli do vedenia – 0:1. Po 10 minútach hry nám na opačnej strane pohrozil Kvocera, no jeho strelecký pokus sa medzi tri žrde nezmestil. V prvom polčase sme sa prezentovali rýchlym agresívnym futbalom a za domácim prvoligistom sme vôbec nezaostávali. Na ihrisku sme boli nebezpečnejším tímom a pridať sme mohli aj ďalšie góly po sľubných príležitostiach Bajtoša či Košudu.

To, čo nás zdobilo v prvom polčase, sme však vôbec nedokázali preniesť do druhého dejstva. Nášmu druhopolčasovému výkonu chýbala šťava i kvalita a domáci futbalisti nás predčili. Michalovčania získali v 55.minúte výhodu pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil Žofčák a bolo vyrovnané – 1:1. O 6 minút neskôr sa už fortunaligista dostal do vedenia po presnom zásahu najlepšieho strelca uplynulej sezóny druhej ligy a bývalého hráča Slavoja Kanua – 2:1. V druhom polčase sme toho smerom dopredu veľa nevymysleli a v závere zápasu sme ešte aj dvakrát inkasovali, keď sa do streleckej listiny zapísal 15-ročný Záhradník i 16-ročný Bujňaček – 4:1.

V našom drese dostali priestor aj ďalší noví hráči, ktorí sú u nás na skúške. V dobrom svetle sa ukázal mladý český brankár Martin Melichar, ktorý už odchytal aj niekoľko prvoligových zápasov v drese Příbrami. V druhom polčase ho nahradil ďalší talentovaný brankár Alex Fojtíček, ktorý má skúsenosti s anglickým futbalom a akadémiou Manchestru United či Blackpoolom. Do zápasu zasiahol aj nigérijský hrotový útočník Christian Attah, ktorý naposledy pôsobil v Třinci a taktiež český stopér Lukáš Puchmertl z rezervy Příbrami. Posledným hráčom, ktorý vo včerajšom zápase po prvýkrát nastúpil v drese Slavoja je stredný záložník a kmeňový hráč Dunajskej Stredy Richard Piliar.

Do začiatku súťaže ostávajú dva týždne a pred nami sú ešte dva prípravné zápasy s kvalitnými súpermi. Najskôr nás v sobotu 10.júla čaká duel s béčkom Žiliny a o týždeň neskôr generálka s nováčikom Fortuna ligy Liptovským Mikulášom.

MFK Zemplín Michalovce – Slavoj Trebišov 4:1 (0:1)

Góly: 55.Žofčák, 61.Kanu, 83.Záhradník, 90.Bujňaček – 1.Šimko

Zostava Slavoja: Melichar (46. Fojtíček) – Šimko, Matta, Krajňak (46. Puchmertl), Ilinjo (63. Rokyta),  Begala, Sitarčík, Digoň (63. Piliar), Košuda (63. Dzurjo), Bajtoš (63. Jinjolava), Straczek (46. Attah)