Na Lipany sme nestačili

Druhú polovicu prípravných zápasov sme načali sobotňajším domácim duelom proti poprednému treťoligistovi ŠK Odeva Lipany.

Hostia boli od úvodu stretnutia agresívnejším, presnejším i lepším tímom a už v 8.minúte sa dostali do vedenia, keď sa z priameho kopu presadil Kraľovič – 0:1. Našich neprebudil ani inkasovaný gól a v 27.minúte sme loptu z vlastnej siete lovili už po druhýkrát. Lipany využili naše zaváhanie v zadných radoch a Kraľovič zvýšil na 2:0 z pohľadu zeleno-bielych. Až po polhodine hry sme si vypracovali prvú gólovú šancu, ale Vujićova hlavička nemierila medzi tri žrde Bartošovej brány. Kontaktný gól sa nám však podarilo streliť v 37.minúte po krížnej strele Samuela Kubu – 1:2.

Na začiatku druhého polčasu sme nenadviazali na zlepšený výkon z konca toho prvého a už v 46.minúte sa hosťujúci Pyda rútil sám na bránu. Tretí gól našťastie nepridal, no aj naďalej sme sa museli mať na pozore. V 54.minúte sa po priamom kope Blaška vyznamenal náš brankár Repiský. Vyrovnať sme mohli už o dve minúty neskôr, keď skvelú prácu odviedol Begala a naservíroval loptu Kafríkovi, ten však zoči-voči Bartošovi netrafil bránu. Keď sa v 77.minúte presadil Pyda – 1:3, s našimi šancami na dobrý výsledok to už vyzeralo biedne. Nič na tom nezmenili ani strelecké pokusy Kafríka a Škovrana zo záverečnej desaťminútovky. Skóre zápasu sa už nezmenilo a po nevýraznom výkone sme Lipanom podľahli.

Slavoj Trebišov – ŠK Odeva Lipany 1:3 (1:2)

Góly: Kuba – 2x Kraľovič, Pyda

Zostava Slavoj Trebišov: Repiský – Bajtoš (68.Rusnák), Matta, Ilinjo (46.Ludha), Rokyta (70.Doboš), Sitarčík (46.Jinjolava), Begala (67.Kuba), Kuba (46.Milenky), Vujić (46.Kafrík), Košuda (46.Dzurjo), Straczek (46.Škovran)

Najbližší prípravný zápas odohráme v stredu 7.júla, keď naším súperom budú fortunaligové Michalovce.