Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Prvé víťazstvo v príprave

V treťom zápase letnej prípravy sme na ihrisku vo Vojčiciach privítali rezervu Kisvárdy posilnenú o 3 hráčov A-tímu. Po góloch Košudu, Milenkyho a Jinjolavu sme si na svoje konto pripísali prvé víťazstvo.

Od samotného úvodu sa hralo zväčša medzi oboma šestnástkami. Do prvej gólovej príležitosti sme sa dostali v 10.minúte, no Straczek rozvlnil iba bočnú sieť. Presného zásahu sme sa však dočkali už v 16.minúte, keď Sitarčík našiel v pokutovom území Košudu a ten nás strelou k vzdialenejšej žrdi poslal do vedenia – 1:0. Kmeňový hráč FK Pohronie preveril hosťujúceho brankára Németha aj po polhodine hry, jeho pokusu však tentoraz chýbala väčšia presnosť.

Do druhého polčasu vybehla takmer kompletne nová jedenástka s cieľom navýšiť naše vedenie. Hostia však boli fyzicky veľmi dobre pripravení a do prvej gólovej šance nás pustili až v 70.minúte. Po rohu sa v päťke najlepšie zorientoval Milenky, ktorý dorazil loptu do hosťujúcej brány a zvýšil na 2:0. Hneď vzápätí sa na opačnej strane zoči-voči nášmu brankárovi ocitol maďarský útočník, Repiský však predviedol spoľahlivý zákrok a neinkasoval. Desať minút pred koncom duelu sa mohol gólovo presadiť Bajtoš, po jeho strele však zvonila iba ľavá tyčka. Skóre zápasu uzavrel v 85.minúte po spätnej prihrávke od Kafríka náš gruzínsky legionár Jinjolava – 3:0.

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov: „Nebol to z našej strany najlepší zápas, čo sa týka tempa a taktiež samotnej hry. Chlapci sa snažia, ale potrebujeme určite doplniť káder, pretože tá kvalita, ktorá tu momentálne je asi nebude stačiť na úroveň druhej ligy. Odišli nám dvaja kľúčoví hráči a zatiaľ sme nedoniesli nič extra. Máme tu mladých hráčov, ktorí majú perspektívu, ale aj veľké resty, čo sa týka morálky či už v tréningovom procese alebo v zápasoch. Je pred nami ešte veľký kus práce.“

František Sitarčík, hráč Slavoja Trebišov: „Bol to náročný zápas, keďže sme v hrubej príprave a navyše sa hralo v horúcom počasí. Niektoré kombinácie v krídelných priestoroch boli dobré, no niekedy sme zbytočne tlačili loptu na kraje. Len veľmi málo sme kombinovali cez stred a nedostávali sme sa až do toľkých šancí, takže do ďalších zápasov máme čo zlepšovať.“


Slavoj Trebišov – Kisvárda FC B 3:0 (1:0)

Góly: Košuda, Milenky, Jinjolava

Zostava Slavoj Trebišov: Repiský – Rokyta (46. Doboš), Ilinjo (46. Rusnák), Matta (46. Ludha), Šimko (62. Bajtoš), Digoň (46. Jinjolava), Sitarčík (46. Verčimák, 51. Sitarčík), Begala (46. Kuba), Košuda (46. Milenky), Bajtoš (46. Kafrík), Straczek (62. Košuda).

Najbližší prípravný zápas odohráme v sobotu 3.júla. Naším súperom budú na domácom štadióne Lipany.

 

Pridať komentár