S Púchovom nerozhodne

V poslednom zápase sezóny sme na domácom štadióne hostili nášho tabuľkového suseda – futbalistov MŠK Púchov.

Pred úvodným výkopom už oba tímy mali istotu záchrany v súťaži, no prípadné víťazstvo nás mohlo posunúť na konečné 8.miesto, čo by znamenalo naše najlepšie umiestnenie od opätovného návratu do 2.ligy. Zápas sme odštartovali celkom slušne a v 25.minúte sme sa dočkali aj úvodného gólu. Prihrávku od Bajtoša zužitkoval Kanu, ktorý vnikol do pokutového územia a zakončením k ľavej tyčke nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu – 1:0. Z vedenia sme sa však dlho neradovali, keď v 30.minúte sa k odrazenej lopte dostal Varga a vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že sa do kabín pôjde za nerozhodného stavu, udreli Púchovčania po druhýkrát. V nadstavenom čase prvého polčasu Michlík poslal loptu za chrbát Repiského a Púchov viedol 2:1. V druhom dejstve sme prevzali opraty zápasu do svojich rúk, no chýbajúcou kvalitou v zakončení sme sa pripravili o lepší výsledok. V úplnom závere sme však predsa len vybojovali aspoň remízu, keď nariadený pokutový kop premenil Kanu a svojím 18.gólom v sezóne stanovil na konečných 2:2. Tento gól zároveň rozhodol aj o tom, že práve náš nigérijský legionár sa stal najlepším strelcom celej druhej ligy v sezóne 2020/2021. So ziskom 35 bodov sme nakoniec obsadili 10.miesto, čo znamená vyrovnanie pozície zo sezóny 2017/2018.

Slavoj Trebišov – MŠK Púchov 2:2 (1:2)

Góly: 25., 90. Kanu – 30. Varga, 45. Michlík

Zostava Slavoja: Repiský – Šimko, Katunský, Kanu, Begala, Polaščík (76.Jinjolava), Orság (46.Sitarčík), Kovalčík, Bavoľár (46.Vilkovský), Pálfi (61.Kulich), Bajtoš