Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Sezónu ukončíme zápasom s Púchovom

V sobotu podvečer odohrajú naši futbalisti vôbec posledný duel tejto sezóny, v ktorom na domácom trávniku privítame v priamom súboji o 8.miesto futbalistov Púchova.

Púchovský futbal zažil svoje najväčšie časy na prelome storočí, keď vtedajší Matador postúpil do najvyššej futbalovej súťaže a viackrát bol aj účastníkom pohárovej súťaže UEFA. V ďalších rokoch nastali v Púchove zostupy i postupy a opätovnou súčasťou II.ligy sa Považania stali v sezóne 2019/2020, v ktorej neúplnej verzii skončili na 8.mieste. Na tej istej pozícii sa Púchovčania nachádzajú aj momentálne, keď v 27 zápasoch nazbierali 37 bodov za 11 víťazstiev a 4 remízy pri mierne negatívnom skóre 38:43. Zaujímavosťou je, že až 32 gólov inkasovali na ihriskách súperov, čo je tretí najvyšší počet po Poprade a rezerve Slovana.

Medzi najskúsenejších hráčov Púchova patria Patrik Mráz či Matej Loduha a oporami tímu sú bezpochyby Patrik Krčula, Jakub Michlík alebo Peter Rypák. Táto trojica sa dokopy postarala o 16 gólov červeno-čiernych. Hlavným trénerom mužstva je Lukáš Kaplan.

S Púchovom sme sa v nedávnej histórii stretli dvakrát a v oboch prípadoch sme prehrali najtesnejším možným výsledkom. Pred dvoma rokmi na domácom“  štadióne v Michalovciach i naposledy koncom minulého roka na umelej tráve v Žiline.

Duel 30.kola druhej ligy medzi Slavojom Trebišov a MŠK Púchov je naplánovaný na sobotu 22.mája so začiatkom o 17:00. Z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Boris Benedik, ktorému budú asistovať Peter Mihalík a Dávid Bobko. Aj posledný zápas sezóny sa odohrá bez divákov, sledovať ho budete môcť naživo na našej facebookovej stránke.

Pridať komentár