Uspeli sme aj doma proti Vranovu!

Dňa 14. mája 2017 bol na programe dlhoočakávaný zápas 25. kola III. Ligy Východ medzi domácimi Slavojistami a súperom z Vranova. 300 divákov videlo kvalitný zápas.

Slavoj proti Vranovu

Takmer tabuľkoví susedia, ale aj susedia geografickí. Zápas prvého Slavoja s tretím, pár kilometrov vzdialeným Vranovom sľuboval pekný futbal. Od úvodu sa aj naozaj hral. My sme chceli potvrdiť úlohu favorita a ašpiranta na postup, Vranov vedený Emilom Sudimákom starším bol pripravený nám túto úlohu sťažiť.

Slavoj 1

Hostia v prvom polčase ovládli dianie v zápase približne na 15 minút a hrali prvé husle. Viackrát pohrozili, ale pozorný Giertl na čele obrany Slavoja si ustrážil svoju svätyňu. Postupne sa k slovu začali dostávať aj domáci hráči. Útočné duo Tubonemi – Lorinčák podkurovalo obrane hostí čoraz viac.

Ich snaha bola pretavená na gól do šatne v 44. minúte zápasu, kedy sa trafil legionár Tubonemi a do šatní mohli ísť spokojnejší domáci futbalisti.

Slavoj 4

Slavoj rozhodol rýchlym gólom

O osud zápasu sa Slavoj postaral hneď v úvode druhého polčasu. V 47. minúte zoči-voči brankárovi hostí Erikovi Makóovi uspel gólom na 2:0 Pavol Ruskovský a priniesol tak na naše kopačky ešte viac kľudu a rozvahy.

Slavoj 7

Potvrdili sme skúsenosti, aj chuť postúpiť. Zápas sme koncentrovaným výkonom doviedli do víťazného konca a po ťažkom zápase aj naďalej platí: “Môj dom, môj hrad”.

Náš najväčší prenasledovatelia v boji o čelo tabuľky z Vyšného Opátskeho, však takisto potvrdili úlohu favorita a zaznamenali tri body po výhre 0:4 v Bardejovskej Novej Vsi. Bodový rozostup tak ostáva nezmenený, stále však platí, že máme zápas k dobru.

Najbližšie sa Slavoj predstaví 21. mája na ihrisku nepríjemného Svitu, Opátske privíta doma Veľké Revištia.

FK Slavoj Trebišov 2:0 MFK Vranov nad Topľou
Góly: 44. Tubonemi, 47. Ruskovský
ŽK: Turcovský

Zostava FK Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel, Capko (C), Šuľák, Patkanóci – Opiela, Kuhajdík (67. Mujković), Ruskovský, Jacko (89. Dragula) – Lorinčák, Tubonemi (78. Júnior)
Lavička FK Slavoj Trebišov: Kolbas – Pačuta, Iefremov, Olah