Zvíťazili sme aj vonku v Stropkove

V rámci 24. kola sme v pozícii favorita nastúpili na zápas proti Stropkovu, ktorý má doma výbornú formu. Pri myšlienkach na postup sme však potrebovali všetky tri body.

Prvý polčas bol z našej strany rozpačitý. Domáci Stropkovčania mali veľkú šancu, keď z päťky reflexívne a doslova zázračne brankár Giertl vyrazil na roh. Chceli sme odpovedať šancou Matúša Lorinčáka, ktorý sa rútil sám na brankára, ale pri pokuse o kľučku mu loptu vypichol.

Kulich bulletin

V druhom polčase sa naša hra zlepšila, hoci hneď v jeho úvode súper pohrozil strelou do spojnice našej bránky. V 62.minúte však Kuhajdík poslal krátkym centrom loptu na legionára Tubonemiho. Ten využil svoje fyzické predpoklady výborne a hlavou nedal brankárovi žiadnu šancu 0:1 pre nás.

Domáci sa nevzdávali, chceli vyrovnať a začali hrať na 3 obrancov, čo využil Jacko ktorý po prieniku z pravej strany centroval loptu na Lorinčáka. Ten potvrdil formu a opäť hlavou spečatil výsledok zápasu na 2:0.

MŠK Tesla Stropkov 0:2 FK Slavoj Trebišov
Góly: 62. Tubonemi, 90. Lorinčák
ŽK: Kimák, Jakubčo (obaja Stropkov)

Zostava FK Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel, Capko (C), Šuľák, Patkanóci – Opiela, Kuhajdík (90. Júnior), Ruskovský, Kulich (71. Jacko) – Tubonemi (71. Mujković), Lorinčák
Lavička: Kolbas – Pačuta, Iefremov, Olah