Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V šlágri s Opátskym sme vyhrali najtesnejším rozdielom

Uplynulý víkend patril 23.kolu futbalovej 3.ligy východ. Najväčší šláger sa odohral na Zemplíne, keď líder z Trebišova doma privítal FK Vyšné Opátske.

Slávnostný výkop zápasu roka obstaral bývalý československý reprezentant a majster Európy z roku 1976 Ján Pivarník. Zaplnené tribúny vyprevadili rodáka z Cejkova skandovaným potleskom a následne už nič nebránilo začiatku samotného stretnutia.

pivarnik

Už v 6.minúte sa domáci futbalisti dostali do vedenia. Po faule na Lukáša Kulicha bol nariadený pokutový kop. Ten bezpečne premenil Pavol Ruskovský – 1:0. Po góle Trebišova mali viac z hry hostia a už v 9.minúte mali šancu na vyrovnanie. Trebišovčania sa len ojedinele dostávali k vyloženým príležitostiam. Napriek tomu v 27.minúte domáci fanúšikovia už videli loptu v sieti Opátskeho, tá však skončila tesne vedľa pravej žrde.

V záverečnej štvrťhodine prvého polčasu dominovali hostia. V 31.minúte bravúrnym zákrokom zabránil gólu domáci brankár Jakub Giertl. V 45.minúte lopta skončila v domácej bráne – gól však neplatil pre postavenie mimo hry.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Začiatok druhého polčasu patril Slavoju. V 56.minúte hlavička Hectora Tubonemiho skončila na žrdi. Domáci kontrolovali hru a v závere zápasu mohol zvýšiť na 2:0 Junior, zoči-voči brankárovi však neuspel.

Futbalisti Slavoja napokon pred návštevou kola zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0. Pred svojím súperom si vybudovali 4-bodový náskok, navyše so zápasom k dobru.

koniec

Najbližšie sa predstavíme 6.mája o 16:30 v Stropkove a o dva týždne doma privítame v ďalšom derby MFK Vranov nad Topľou. Futbalisti si za skvelé výsledky zaslúžia našu podporu. Tak neváhajte a príďte na štadión!


FK Slavoj Trebišov 1:0 TJ FK Vyšné Opátske
Góly: 
5. Ruskovský (11 m)
Žlté karty: Iefremov, Mujković – Šemrák
Červené karty: Turczyk

Zostava FK Slavoj Trebišov – Giertl – Patkanóci, Capko (C), Šuľák, Kražel – Opiela, Iefremov (81. Júnior), Ruskovský (88. Jacko), Kulich – Lorinčák, Tubonemi (74. Mujković)


 

Pridať komentár