Z Popradu s troma bodmi

V 11.kole druhej ligy sme si pod Tatrami zmerali sily s domácimi futbalistami FK Poprad.

V uplynulých sezónach bojovali popradskí futbalisti o tie najvyššie priečky v 2.lige a v sezóne 2018/2019 im len tesne ušiel postup do najvyššej súťaže. V sobotu popoludní však proti nám nastúpil iný Poprad, na aký sme boli zvyknutí. Za všetko hovorí aj ich tabuľkové postavenie, keď v doterajších 9 zápasoch si pripísali na svoje konto iba 3 body za výhru nad rezervou Slovana. Aj napriek tomu sme k zápasu pristúpili s pokorou a s cieľom potvrdiť našu dobrú fazónu.

Na prázdnom štadióne v Poprade sa odohral zaujímavý prvý polčas. Nechýbali zahodené šance, pokutové kopy i červená karta. V 6.minúte sa do hlavičkového zakončenia dostal domáci Mujkić, ale jeho pokus mieril iba nad bránu. Rovnakým spôsobom sa o úvodný gól pokúšal na druhej strane Predrag Radovanović, no taktiež neuspel. Do obrovskej gólovej šance sa dostal tento hráč aj v 14.minúte zápasu, keď z azda 5 metrov rozvlnil iba bočnú sieť popradskej brány. Pykali sme za to v 29.minúte, keď domácim vyšla kombinačná akcia a po faule Lukáša Šimka v pokutovom území sme čelili penalte. Navyše náš hráč videl druhú žltú kartu, čo znamenalo vylúčenie a vyše hodinové oslabenie nášho mužstva. Loptu si na biely bod postavil kapitán Grešák a poslal Poprad do vedenia – 1:0. Veselšie to bolo už o 4 minúty neskôr, keď hlavný rozhodca Jurenka odpískal pokutový kop aj na opačnej strane. Ten zahrával už tradičný exekútor Wisdom Uda Kanu a strelou k opačnej žrdi nedal Vavrúšovi šancu – 1:1!

Celý druhý polčas sme hrali o jedného menej, no na ihrisku to nebolo vidieť a naši chlapci boli nebezpečnejší ako domáci. Svoje šance v jeho úvode nevyužil Issa ani Skiba, ale mrzieť nás to nemuselo. V 56.minúte vymietol pavučinu v domácej bráne Roman Begala – 1:2, čím naklonil misky váh na našu stranu. Popradčania mohli okamžite vyrovnať po strele Luterána, keď jeho pokus z vyše 20 metrov skončil na brvne. V ostatnej polhodine stretnutia sme domácich nepustili do žiadnej gólovej šance a sami sme hrozili nebezpečnými protiútokmi. Keď v nadstavenom čase strelil náš tretí gól Illia Tereshchenko – 1:3, bolo jasné, že z Popradu odídeme s plným bodovým ziskom. Naši futbalisti si zaslúžia absolutórium za to, že aj napriek skorému vylúčeniu sa zomkli, ukázali charakter a troma gólmi otočili zápas v náš prospech.

Najbližší zápas odohráme v sobotu 10.októbra o 15:00, keď naším súperom bude na domácom štadióne FC Petržalka. Stretnutie sa žiaľ odohrá bez divákov, no Futbalnet prinesie tento súboj v priamom prenose.