Prvá domáca prehra v sezóne

V 12.kole druhej ligy sme na trebišovskom štadióne hostili Petržalku.

Na výborné výsledky z posledných zápasov sme chceli nadviazať aj v domácom dueli s nevyspytateľným súperom z hlavného mesta, avšak už od úvodných minút stretnutia pôsobili lepším dojmom hosťujúci futbalisti. V 14.minúte ešte Vinclér vychytal Turčáka, no o 10 minút neskôr bol už kapitán Petržalky úspešnejší a otvoril skóre – 0:1. Naši futbalisti sa naďalej hľadali, dopúšťali sa množstva nepresností, a tak v 30.minúte sme už prehrávali o 2 góly. Takmer identická situácia ako pri prvom góle, tentoraz bol na jej konci Gašparovič – 0:2. Tréner Ondrej Desiatnik na to reagoval v 35.minúte dvojnásobným striedaním, keď Radovanovića vystriedal Skiba a svoj prvý štart v našom drese si pripísal francúzsky legionár Clément Marie, ktorý nahradil Patrika Chovana. Zmena pomohla a ešte do prestávky sa nám podarilo streliť kontaktný gól. V 39.minúte sa do hosťujúcej šestnástky predral Issa, ktorý bol faulovaný a pískal sa pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil práve Francúz Marie a strelou k pravej tyčke znížil na 1:2.

Do 2.polčasu sme vstupovali s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav, ale už po pár sekundách hry svietil na ukazovateli skóre stav 1:3. Lopta sa v našej šestnástke niekoľkokrát poodrážala, až kým ju do brány nedopravil Kozlovský. Iskierku nádeje na bodový zisk z tohto zápasu vykresal v 49.minúte Issa, keď zužitkoval výborný center Marieho a hlavou korigoval na 2:3. Z nádejného stavu sme sa však dlho neradovali, keď už v 56.minúte sme súperovali darovali penaltu po zbytočnom faule Marieho. Pokutový kop rutinérsky premenil Turčák a prinavrátil Petržalke dvojgólové vedenie – 2:4. Ani v druhom polčase sa naša hra výraznejšie nezlepšila, napriek tomu sme v 79.minúte mohli streliť tretí gól. Pri zakončení Marieho bol proti hosťujúci brankár Shevchuk. Do konca zápasu sa už nič zaujímavé neudialo a po jednom z našich najslabších výkonov v sezóne sa z víťazstva zaslúžene radovali hostia.

Slavoj Trebišov – FC Petržalka 2:4 (1:2)

Najbližší zápas by sme mali odohrať v sobotu 17.októbra o 14:30 v Liptovskom Mikuláši.