FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Zdolali sme Partizán Bardejov

V posledný marcový deň sme na vlastnom štadióne privítali na jar neporazený Partizán Bardejov.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu bola aktivita na strane domácich. V 11.minúte sme videli prvé zakončenie medzi tri žrde po hlavičke Nikolića. Ešte sľubnejšiu príležitosť mal po štvrťhodine hry legionár Junior, ktorý to skúšal taktiež hlavou, avšak neúspešne. V 18.minúte zahrával Ján Novák priamy kop, ktorý skončil presne na hlave kapitána Jara Kolbasa a ten už nemal problém rozvlniť sieť bardejovskej brány – 1:0. Navýšiť vedenie sme mohli v 28.minúte, ale priamy kop Nováka skončil iba na pravej žrdi. Hostia počas prvého polčasu ani raz neohrozili našu bránu a do kabín sme tak šli za zaslúženého vedenia.

V druhom polčase sa hostia viac osmelili, no optická herná prevaha nevyúsťovala do gólových šancí. Poisťovací gól mohli pridať naši v 65.minúte, ale strela Nováka po druhýkrát v zápase iba rozozvučala konštrukciu Gmitterovej brány. Bardejovčania sa snažili o vyrovnanie, ale v koncovke boli bezzubí. V 75.minúte už vyše 500 divákov na štadióne oslavovalo druhý gól, no zakončenie Nováka do odkrytej brány skončilo opäť iba na ľavej žrdi. Záverečný tlak hostí sme s prehľadom ustáli a v nesmierne dôležitom zápase sme získali 3 body.

V ostatných troch zápasoch sa nám podarilo nazbierať 9 bodov, ktoré nás vyniesli už na 13.miesto tabuľky s odstupom jediného bodu na záchranu. Pritom sme v týchto dueloch ani raz neinkasovali, pričom zásluhu na tom majú aj skvele chytajúci michalovskí gólmani – Gerard Dariusz Bieszczad a Matúš Kira. Cesta za záchranou pokračuje už v piatok 5 .apríla o 16:30 súbojom na pôde Petržalky. Držte nám palce!