Z Liptovského Mikuláša s troma bodmi

V sobotu 23.marca sa v Liptovskom Mikuláši odohral zápas 20.kola II.futbalovej ligy medzi domácim Tatranom a naším Slavojom.

Nabudení dôležitým víťazstvom nad Lipanami sme na Liptov cestovali s cieľom bodovať. Náš súper sa pred týmto zápasom nachádzal na 3.mieste tabuľky a na domácom štadióne prehral doposiaľ iba raz. Za naše farby si po prvýkrát zahral skúsený 31-ročný Srb Milan Nikolić, ktorý k nám prestúpil z Crvenej Zvezdy Belehrad. Zápas sa začal zostra a už v 3.minúte sme sa mohli dostať do vedenia po strele Martina Kolesára, ktorú však brankár domácich vyrazil. Po tomto momente sa Liptáci osmelili a práve oni držali loptu častejšie na kopačkách. Po necelých 10 minútach hry si náš gólman s hlavičkou Andrića hravo poradil. Domáci si vypracovali niekoľko štandardných situácií, no naša defenzíva bola pozorná.

Famóznym vstupom do 2.polčasu sme sa už po niekoľkých sekundách dostali do vedenia. Nezišná prihrávka od Patrika Zajaca, po ktorej si už s loptou vedel rady náš kanonier Ján Novák a na dvakrát ju dopravil do siete – 0:1! Domáci favorit po inkasovanom góle viac otvoril hru, a to bola voda na mlyn pre našich futbalistov, ktorí vyrážali do nebezpečných protiútokov. V rozpätí troch minút sa hneď dvakrát rútil sám na domáceho brankára Gábriša Ján Novák, no ani raz nepochodil a tak Mikulášania zotrvávali stále v hre o body. Azda najväčšiu príležitosť na vyrovnanie zahodil v 74.minúte kapitán Dragan Andrić. O niekoľko minút na to dostali domáci ešte väčšiu šancu na skórovanie, keď hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Fantastický Gerard Bieszczad ho však skvelým zákrokom zneškodnil! V 87.minúte tak udreli naši futbalisti a po krásnej prihrávke od Barbosu Patrik Zajac rozjasal trebišovských fanúšikov – 0:2. Bojovnosťou a odhodlaním sme sa dopracovali k vytúženému víťazstvu a zároveň sme potvrdili, že na Liptove sa nám darí. Veď z ostatných 3 zápasov sme domov stále odchádzali s plným bodovým ziskom.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Slavoj Trebišov 0:2 (0:0)
Góly: 46.Novák, 87.Zajac
Zostava Slavoja: Bieszczad – Kražel, Špak, Lazarus, J. Kolbas (C), Junior (90. Vojtovič), Lorinčák, Zajac (90. Starosta), Nikolić, Novák (76. Barbosa), M. Kolesár.

V nedeľu 31.marca o 15:00 privítame na domácom štadióne tím s najlepšou formou z ostatných 5 zápasov – Partizán Bardejov. Veríme, že nás v čo najväčšom počte prídete podporiť v tuhom boji o záchranu!