Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Dôležité víťazstvo nad Lipanami

V nedeľu 17.marca sme na vlastnom štadióne vyzvali nášho priameho konkurenta o záchranu v súťaži ŠK Odeva Lipany.
Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Od úvodu zápasu sa hral opatrný futbal, veď obom tímom išlo o veľa a ani jeden z nich sa nechcel dopustiť chyby, ktorá by ho stála víťazstvo v tomto dôležitom 6-bodovom stretnutí. V prvom polčase sme tak videli iba málo šancí na jednej či druhej strane a hra sa zväčša odohrávala medzi oboma šestnástkami. Strele Nováka v 25.minúte chýbala väčšia razancia i presnosť. V úplnom závere prvého polčasu pohrozili hostia po priamom kope, ktorý skončil iba tesne nad brvnom.

Viac vzruchu na ihrisku priniesol 2.polčas. V 53.minúte sa jeden z hosťujúcich hráčov dopustil nedovoleného zákroku v pokutovom území a hlavný rozhodca Ochotnický ukázal na biely bod. Pokutový kop bezpečne premenil náš najlepší strelec Ján Novák a poslal tak Slavoj do vedenia – 1:0. Išlo vôbec iba o šiesty presný zásah na domácom ihrisku v tejto sezóne. Brankár Bieszczad si po hodine hry s priamym kopom Janiča hravo poradil. Lipany mohli vyrovnať v 61.minúte po prízemnej strele od Kráľoviča, no michalovský gólman bol opäť pozorný. Zaujímavá situácia sa odohrala na opačnej strane, keď Novák už prekonal brankára hostí a lopta sa pomaly kotúľala za bránkovú čiaru, ale podľa rozhodnutia arbitrov to gól nebol. Záver zápasu si naši futbalisti už skúsene postrážili a dôležité 3 body tak ostali na Zemplíne.

Slavoj Trebišov – Odeva Lipany 1:0 (0:0)
Gól: 53. Novák (11 m).
Zostava Slavoja: Bieszczad – Kražel, Špak, Lazarus, Begala, J. Kolbas (C), Junior (90. Vojtovič), Lorinčák, Barbosa (73. Trusa), Novák (85. Hlaváč), M. Kolesár.

Najbližší zápas odohráme v sobotu 23.marca o 15:00 na pôde tretieho Liptovského Mikuláša.

Pridať komentár