Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Vyrovnaný zápas s favoritom

V nedeľu 10.marca sme na domácom štadióne odohrali prvý majstrovský zápas v jarnej časti. V súboji posledného tímu s prvým sme vyzvali FK Pohronie.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

V úvode stretnutia nebolo vôbec bádať vyše 20-bodový rozdiel medzi oboma mužstvami a možno povedať, že naši futbalisti boli aktívnejší. Prvá polhodina však žiadnu vyloženú gólovú šancu na jednej či druhej strane nepriniesla. Pohrončania zaujali pokusmi Blahúta či Visića, v 40.minúte sa náš sľubný brejk dvoch proti jednému bohužiaľ neskončil gólom. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu 0:0.

Hneď na začiatku 2.polčasu favorizovaní hostia pohrozili po zakončení Kondrlíka, no poľský gólman Bieszczad bol pozorný. Líder zo Žiaru nad Hronom sa postupne čoraz viac dostával do zápasu, ale paradoxne domáci si vypracovali najväčšiu príležitosť na skórovanie v 64.minúte. Po centri z pravej strany od Zajaca osamotený Junior z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval iba do náručia Jenča. A tak po chybe našej defenzívy sa hostia z ničoho nič dostali do vedenia v 73.minúte po presnom zásahu od striedajúceho Abraháma. Ani záverečný nápor už našim futbalistom nepriniesol vytúžený gól a po bojovnom výkone sme tak zo zápasu odišli bez čo i len jediného bodu.

Slavoj Trebišov – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:1 (0:0)
Zostava Slavoja: Bieszczad – Kražel, Špak, Lazarus, Begala (83. Lorinčák), J. Kolbas (C), Junior, Zajac (69. Novák), Grič, Lukáč (42. Barbosa), M. Kolesár.

Najbližší majstrovský zápas odohráme opäť doma. V nedeľu 17.marca o 14:30 privítame Odevu Lipany. Tešíme sa na vás!