Aj v druhom prípravnom zápase sme uspeli

V sobotu 25.januára odohralo naše A-mužstvo svoj druhý zápas zimnej prípravy. Na domácej umelej tráve sme hostili neďaleký Vranov nad Topľou.

Stretnutie sa začalo vo svižnom tempe a hneď v samom úvode sme boli svedkami gólových šancí. Strela Kevina Zsigmonda z 5.minúty skončila tesne nad bránou, na opačnej strane vo vyloženej gólovej príležitosti neuspel Straka. Hosťujúci Vranovčania ukázali, že nie náhodou sa pohybujú na špici tretej ligy a v úvodnom dejstve boli miestami lepším tímom. Svoje šance však premeniť nedokázali, za čo pykali v úplnom závere prvého polčasu. V 42.minúte sa naši futbalisti ujali vedenia po prízemnej strele Ladislava Hirjaka – 1:0. Ešte veselšie to bolo o 3 minúty neskôr, keď center Hirjaka z ľavej strany zužitkoval na zakončenie do odkrytej brány Kevin Zsigmond – 2:0.

Druhý polčas sme odštartovali lepšie ako ten prvý a tretí gól vo vranovskej bráne visel vo vzduchu. Ten sa nám podarilo streliť tesne pred uplynutím hodiny hry, keď sa opäť presadil pri chuti hrajúci Ladislav Hirjak – 3:0. Zdalo sa, že zaknihujeme ďalšie pohodlné víťazstvo v príprave, no opak bol pravdou. Hostia sa postarali o zníženie v 76.minúte po presnom zásahu Digoňa – 3:1. V 88.minúte videli diváci najkrajší gól zápasu, o ktorý sa exportnou strelou postaral Daniel Hreha – 3:2. Viac sa však už v tomto zápase neudialo a po víťazstve nad Prešovom sme si pripísali ďalšiu výhru v príprave.

Do dnešného stretnutia zasiahla aj dvojica nových hráčov – Venezuelčan Luis Enrique Graterol Leal a Kolumbijčan Pablo José Macasaed Ramos. Ani jeden z nich však momentálne neukázal kvality na účinkovanie v 2.lige a v príprave tak ďalej nepokračujú.

Slavoj Trebišov – MFK Vranov nad Topľou 3:2 (2:0)
Góly:
43. a 59. Hirjak a 45. Zsigmond.
Zostava Slavoj Trebišov: Gmitter (46. Leško) – Vojtovič (70. Leal), Špak, Cicman, Ilinjo, Hirjak (65. Ramos, 80. Hirjak), Sočuvka (46. Vodilka), Korijkov, Harvila, Mihálik, Zsigmond.

Pôvodne plánovaný zápas so Šarišskými Michaľanmi bol preložený z 29.januára na 5.februára. Najbližšie sa tak predstavíme v sobotu 1.februára o 10:00 na novej umelej tráve v Humennom.