Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V prvom ligovom zápase sme neuspeli

V sobotu 21.júla nastúpili naši futbalisti v Šamoríne na prvý majstrovský zápas 2.futbalovej ligy.

Aj v tejto sezóne pokračuje spolupráca s fortunaligovými Michalovcami o striedavom štarte hráčov a v základnej zostave dostali priestor dvaja mladí michalovskí hráči – Dávid Špak a Roman Begala. Úvod zápasu však patril domácim futbalistom, ktorí prvýkrát vážnejšie pohrozili v 4.minúte po strele Šmehyla. V 12.minúte sa Šamorín dostal do ďalšej gólovej šance zásluhou Pittnera a iba skvelý zákrok nášho brankára Giertla zabránil gólu. Šamorínčania však svoj tlak zužitkovali v 25.minúte, keď sa lobom presadil Lukáš Hruška a otvoril skóre zápasu.

V druhom polčase sa karta obrátila a aktívnejší boli naši futbalisti. V 48.minúte sa po priamom kope Nováka dostal k hlavičkovému zakončeniu Špak a domáci brankár mal čo robiť, aby loptu vytlačil na roh. Po rohu to opäť horelo v domácej šestnástke a Šamorínčania si skoro dali vlastný gól. Naši hrozili najmä po štandardných situáciách a v 72.minúte priamy kop Nováka skončil tesne nad bránou. O 5 minút na to sa do výhodného streleckého zakončenia dostal kapitán Kolbas, no rozvlnil iba bočnú sieť. Domáci sa v útoku objavovali iba sporadicky a aj napriek tomu sa im v 83.minúte podarilo po druhýkrát skórovať. Zaváhanie nášho brankára využil gólom do prázdnej brány Roman Sabler.

FC ŠTK Fluminense Šamorín – Slavoj Trebišov 2:0 (1:0)
Zostava Slavoja: Giertl – Vojtovič, Kražel, Lazarus, Gibilov (66. Pa. Šuľák), J. Kolbas (C), Lorinčák, Starosta, Špak, Novák, Begala.

V nedeľu 29.júla o 17:30 sa prvýkrát v aktuálnej sezóne predstavíme na domácom štadióne, keď privítame atraktívneho súpera FK Inter Bratislava. Príďte podporiť našich chlapcov!


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár