Ďalšia výhra v príprave

Naše A-mužstvo odohralo v sobotu 1.februára svoj tretí prípravný zápas, prvý na súperovom ihrisku.

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Do zápasu s Humenným sme vstúpili hneď s niekoľkými novými menami v základnej zostave. Do brány sa postavil Adrián Knurovský, defenzívne rady vystužil Celestine Lazarus, v zálohe operoval Belgičan Willy Pérez a útok podporovala legionárska trojica Issa – Almeida – Ravlikovskyi. O prvú vážnejšiu príležitosť sa v 14.minúte postaral Nigérijčan Adekunle Issa, ale jeho pokus skončil iba nad humenskou bránou. Ten istý hráč v 21.minúte vybojoval pre náš tím pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ľubomír Korijkov a otvoril skóre stretnutia – 0:1. Domáci mali možnosť vyrovnať v závere polčasu, ale strela Komjatého minula našu bránu.

Aj v druhom polčase sme boli dominantnejším tímom na ihrisku a v 54.minúte sme sa dostali už do dvojgólového vedenia. Po rohovom kope sa hlavou presadil Róbert Cicman – 0:2. Naše vedenie mohol navýšiť Tomáš Ilinjo v 73.minúte, ale trestuhodne prekopol. Známe nedáš – dostaneš sa potvrdilo aj tentokrát a hneď vzápätí sa Humennému podarilo streliť kontaktný gól – 1:2. V 81.minúte sme si vypracovali ďalšiu gólovú príležitosť, ktorú tentoraz zahodil ukrajinský legionár Ravlikovskyi. V úplnom závere zápasu mohli domáci vyrovnať, no svoje šance našťastie nevyužili. Z víťazstva sme sa tak radovali aj po tretí raz v rade.

FK Humenné – Slavoj Trebišov 1:2 (0:1)
Góly: 21. Korijkov (11 m), 54. Cicman.
Zostava Slavoj Trebišov: Knurovský – Lazarus, Cicman (69. Rigo), Špak, Korijkov (69. Vojtovič), Harvila (46. Mihálik), Pérez, Ilinjo, Issa (60. Zsigmond), Almeida (69. Vodilka), Ravlikovskyi.

Najbližší prípravný zápas odohráme v stredu 5.februára, keď od 17:00 privítame doma Šarišské Michaľany.