Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Tesné víťazstvo nad Šarišskými Michaľanmi

V stredu podvečer odohralo naše áčko ďalší prípravný zápas, keď sme na domácej umelej tráve privítali treťoligové Šarišské Michaľany.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.
Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Aj v štvrtom prípravnom stretnutí sa v našej zostave objavili nové mená. Tentoraz išlo o dvojicu Mirza Kovač – Fahrudin Kovač – útočníkov z Bosny a Hercegoviny. Celý zápas sa odohrával za silného vetra a chladného počasia a lepšie ho odštartovali hostia zo Šarišských Michalian. V úvodnej štvrťhodine hry hneď dvakrát pohrozil Lukáš Hricov. Naši futbalisti sa cez pozornú defenzívu treťoligistu ťažko presadzovali a počas prvého polčasu sme ani raz nevystrelili do priestoru hosťujúcej brány.

Druhý polčas bol o poznanie zaujímavejší a priniesol hneď 3 góly v rozmedzí 8 minút. Skóre zápasu otvoril po hodine hry nováčik Mirza Kovač – 1:0. V 64.minúte však už bolo vyrovnané, keď hostia využili zaváhanie nášho brankára – 1:1. O víťazný gól sa postaral v 68.minúte Roland Černák, ktorý skóroval za necelé 3 minúty od svojho príchodu na ihrisko – 2:1. Druhý presný zásah mohol pridať v 80.minúte, jeho pokus však zastavila ľavá žrď.

Týmto stretnutím sme uzavreli prvú polovicu prípravných zápasov, v ktorých sme si pripísali maximálny počet víťazstiev pri skóre 10:4. Zaujímavosťou je, že o 10 našich gólov sa postaralo 8 rôznych strelcov.

Slavoj Trebišov – OŠFK Šarišské Michaľany 2:1 (0:0)
Góly: 60. M. Kovac a 68. Černák.
Zostava Slavoj Trebišov: Knurovský – Špak, Cicman (65. Rigo), Lazarus, Ilinjo (46. Hirjak), Pérez, Harvila (46. Mihálik), Korijkov (65. Vojtovič), M. Kovac (65. Vodilka), F. Kovac (65. Černák), Issa (46. Zsigmond).

Najbližší prípravný zápas odohráme opäť doma v sobotu 8.februára o 10:00. Naším súperom bude MŠK Tesla Stropkov.

Pridať komentár