Opäť s čistým kontom

Naším ďalším súperom v príprave na jarnú časť 2.ligy bol MFK Slovan Giraltovce. Týmto zápasom sme zároveň ukončili prvú tretinu prípravných stretnutí.

Od úvodu stretnutia bola hra v réžii domáceho mužstva, ktoré si vypracovalo viacero sľubných šancí, tie však väčšinou zlyhali vo finálnej fáze. V 13.minúte dostal Emil Lukáč dosť priestoru v šestnástke hostí, jeho strela ale nemierila presne. V 26.minúte sa do lopty oprel Kolbas, ale taktiež tesne vedľa. Po polhodine hry po prvykrát pohrozili aj Giraltovce, strela s dobrými parametrami našťastie neskončila v našej sieti. V 33.minúte sme sa však už dočkali prvého gólu. Postaral sa oň Emil Lukáč po tečovanej strele spoza šestnástky. V 37.minúte sa v dobrej pozícii pred brankárom ocitol Cekaj, jeho pokus skončil vysoko nad. V závere polčasu sme ešte predsa len zúžitkovali hernú prevahu na pridanie druhého gólu. Hosťujúci brankár vyrazil strelu Kolbasa iba pred seba a Jozef Vajs už nemal problém dopraviť loptu do siete – 2:0.

V druhom polčase sme aj po prestriedaní dominovali na ihrisku. V 54.minúte po rohovom kope zakončoval Vajs, tentokrát však bez úspechu. Po hodine hry orazítkoval ľavú žrď giraltovskej brány Rota. V 68.minúte sme viedli už trojgólovým rozdielom, keď sa presnou hlavičkou presadil Junior. O 10 minút nato opäť hlavičkoval Junior, no iba do tyčky. V závere zápasu sme ešte pozahadzovali pár sľubných príležitostí na zvýšenie stavu a nad Giraltovcami sme tak zvíťazili rozdielom triedy 3:0.

4.PZ: Slavoj Trebišov – MFK Slovan Giraltovce 3:0 (2:0)
Góly: 33. E. Lukáč, 43. Vajs a 68. Junior.
Zostava Slavoja Trebišov: Giertl (46. E. Kolbas) – Kražel (46. Starosta), Pa. Šuľák (46. Pe. Šuľák), Rota, Ruskovský (46. Jacko), Mujković (46. Vojtek), J. Kolbas (46. Falck Peňa), E. Lukáč (46. Patkanóci), Vajs, Junior, Cekaj (46. Zöllei).

Všetkých fanúšikov pozývame na ďalší prípravný zápas, ktorý odohráme v stredu 31.januára o 14:00 proti FK Humenné.