Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Porazili sme aj Lipany

V 6.prípravnom stretnutí pred jarnou časťou II.ligy sme na vlastnom ihrisku privítali momentálne 3.tím 3.ligy ŠK Odeva Lipany.

Od začiatku zápasu sme mali možnosť sledovať hernú prevahu domácich futbalistov, avšak bez vážnejšej gólovej príležistosti. V 20.minúte sme neúspešne dobýjali lipiansku bránu, keď Rota a ani Junior nepretlačili loptu do hosťujúcej siete. V 33.minúte po centri z pravej strany od Ruskovského hlavičkoval Novák, no nemieril presne. Identická situácia sa zopakovala o minútu neskôr, opäť však Novákova hlavička skončila vedľa. V prvom polčase sme hrozili najmä po centroch od Ruskovského a v závere polčasu práve po jednom z nich sa vo výhodnej streleckej pozícii ocitol Kolbas, jeho zakončenie však mierilo nad bránu. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov – 0:0.

Fotka Slavoj Trebišov.

Presného zásahu sme sa dočkali hneď v úvode druhého polčasu, keď nedôraz hosťujúceho obrancu využil skúsený Ján Novák a lobom otvoril skóre tohto stretnutia. Domáci zaslúžene viedli 1:0, no o pár minút mohlo byť vyrovnané, keď po chybe Kolbasa nariadil hlavný rozhodca penaltu v prospech hostí. Erik Kolbas však podržal svojho brata a pokutový kop zneškodnil. V druhom polčase sme pokračovali v tlaku a gól prišiel v 88.minúte. Na krásny center od Nováka si nabehol Junior a hosťujúcemu brankárovi nedal šancu – 2:0. V úplnom závere ešte mohli výsledok prikrášliť Junior s Mujkovičom, no nemierili presne. Zápas sa skončil naším víťazstvom v pomere 2:0 a súperovi sme tak odplatili nedávnu prehru zo Slovnaft Cupu.

6.PZ: Slavoj Trebišov – Odeva Lipany 2:0 (0:0)
Góly: Novák, Junior
Zostava: Giertl, Pa.Šuľák, Kražel, Rota, Starosta, Lukáč, Vajs, Kolbas, Ruskovský, Junior, Novák.
V 2.polčase: E.Kolbas, Cekaj, Pe.Šuľák, Jacko, Mujkovič, Falck Peňa.

Najbližšie sa na vás tešíme v sobotu 10.februára o 10:00, keď si na vlastnom trávniku zmeriame sily s ďalším popredným treťoligistom MFK Rožňava. 

Pridať komentár