Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Proti Skalici sme neprekvapili

V 11.kole II.futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili jedného z ašpirantov na postup do Fortuna ligy MFK Skalica.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu, keď ani jeden z tímov si nevypracoval nejakú čistú gólovú šancu. V 19.minúte to hosťujúci kapitán Lukáš Opiela skúšal z väčšej diaľky, no Giertl si s jeho pokusom poradil. Ešte do väčšej šance sa v 28.minúte dostal Šebesta, no Giertl fantastickým zákrokom zabránil gólu. V 36.minúte sa však už len predsa favorizovaní hostia dostali do vedenia, keď po odrazoch lopty v našej šestnástke sa najlepšie zorientoval Lukáš Hlavatovič a dopravil ju do domácej siete – 0:1.

V druhom polčase sa naši chlapci snažili niečo urobiť s výsledkom, no v 58.minúte sme po priamom kope a následnej hlavičke Hašu inkasovali druhýkrát. Kontaktný gól sme mohli streliť v 62.minúte, no hlavička Špaka skončila iba na brvne. Dve červené karty videlo vyše 500 divákov na trebišovskom štadióne v 72.minúte, keď najprv Dávid Špak riskantne fauloval Opielu, no ten za svoj skrat a následné odplácanie zinkasoval taktiež červenú kartu. V úplnom závere zápasu to sympatickými pokusmi skúšal Novák, no skóre stretnutia sa už nezmenilo.

Slavoj Trebišov – MFK Skalica 0:2 (0:1)
Zostava Slavoja: Giertl – Vojtovič, Pe. Šuľák (82. Vasiľ), J. Kolbas (C), Junior, Starosta (46. Jovanović), Špak, M. Kolesár, Vajs, Lukáč, Novák.

Najbližší zápas odohráme už v piatok 5.októbra o 17:00 na štadióne FK Poprad.