Zo Žiliny si vezieme domov cenný bod

V 14.kole II.najvyššej futbalovej súťaže si naši chlapci zmerali sily s MŠK Žilina B.

Úvod zápasu patril žilinským mladíkom , ktorí na domácej umelej tráve boli aj v dnešnom stretnutí favoritom. Už v 5.minúte pohrozili po strele Bernáta a po necelých 10 minútach hry sa im aj podarilo skórovať po peknej strele Jánošika – 1:0. Po polhodine hry to z priameho kopu skúšal Kopas, no náš gólman Giertl bol pozorný. Prvý polčas sa tak skončil najtesnejším vedením domácich.

V druhom polčase boli už aj naši futbalisti aktívnejší smerom dopredu a vyrovnávajúci gól mal na kopačkách Junior v 64.minúte, no na dvakrát neuspel. Ešte predtým sme tŕpli po hlavičke domáceho Gamboša, ktorú Giertl zachytil na bránkovej čiare. Gólu na ihrisku súpera po dlhých 301 minútach sme sa dočkali v 72.minúte, keď sa po rohovom kope hlavičkou presadil Dávid Špak – 1:1. V 80.minúte sme mohli ísť do vedenia, ale strela Lorinčáka aj s prispením domáceho brankára skončila iba na pravej žrdi. Spod Dubňa si tak po výsledku 1:1 odvážame cenný bod.

MŠK Žilina B – Slavoj Trebišov 1:1 (1:0)

Zostava Slavoja: Giertl – Vojtovič (89.Pa.Šuľák), Kražel, Lazarus, Kolbas (C), Junior, Lorinčák (90.Vasiľ), Jovanovič, Špak, Lukáč, Begala.

Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na najbližší domáci zápas, ktorý odohráme v nedeľu 28.októbra o 13:30. Naším súperom bude popredný tím súťaže KFC Komárno.