Po dobrom výkone sme s Lokomotívou remizovali

V nedeľu 14.októbra sme na domácom štadióne vo východniarskom derby privítali FC Lokomotíva Košice.

Vďaka reprezentačnej prestávke sa v našom tíme objavili aj traja hráči MFK Zemplín Michalovce, dvaja Trebišovčania Peter a Martin Kolesárovci, obranné rady zas vystužil Danylo Beskorovainyi. Od začiatku zápasu boli naši futbalisti aktívnejší, no už v 7.minúte sa hostia ujali vedenia po smolnom góle, keď odkop brankára Giertla skončil iba na Róbertovi Janovi a následne aj v našej sieti. V 20.minúte priamy kop Petra Kolesára vystrašil hosťujúceho gólmana Fabiniho, no ten loptu stihol vytesniť na rohový kop. Košičania mali možnosť navýšiť svoje vedenie v 25.minúte, keď sa v obrovskej príležitosti ocitol Jano, no Giertl fantastickým zákrokom zabránil gólu. Tesne pred koncom prvého polčasu to opäť skúšal aktívny Kolesár, s jeho streleckým pokusom si však Fabini poradil.

Aj v úvode druhého polčasu boli naši futbalisti dominantnejším tímom a vyrovnávajúci gól už visel vo vzduchu. V 51.minúte sa vo výbornej gólovej šanci ocitol Junior, no loptu netrafil dobre, a tým ani neohrozil košickú bránu. Tlak domácich sa stupňoval a po hodine hry sme mohli vyrovnať zásluhou Juniora, no jeho pokus a ani následná dorážka Kolbasa sa neujala. Hostia hrozili najmä z rýchlych protiútokov a v 80.minúte mohli rozhodnúť o osude celého stretnutia. Po samostatnom úniku kapitána Zajaca sa však vyznamenal náš gólman a stále sme tak živili nádej aspoň vyrovnať. Košický zámok sa nám podarilo odomknúť až v 87.minúte, keď sa po prihrávke od Petra Kolesára presadil náš kapitán Jaroslav Kolbas. V nadstavenom čase sme ešte mali možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no zakončenie Emila Lukáča skončilo iba na brvne.

Slavoj Trebišov – FC Lokomotíva Košice 1:1 (0:1)
Góly: 87.Kolbas – 7.Jano
Zostava Slavoja: Giertl – Vojtovič, Kražel, Lazarus, J. Kolbas (C), Junior, M. Kolesár, Vajs, Lukáč, P. Kolesár, Beskorovainyi (76. Jovanović).

Najbližší zápas odohrajú naši futbalisti v nedeľu 21.októbra o 10:30 na štadióne MŠK Žilina.