3 góly a 3 body z Pušoviec

Ak sme ešte pred pár týždňami hovorili o slabšej efektivite v zakončení a malom počte strelených gólov, tak vidno, že naši hráči na tomto aspekte poriadne zapracovali.

Výsledkom toho je, že po domácom víťazstve so Sabinovom 4:0, sme aj tentokrát porazili súpera rozdielom triedy, a to dokonca na jeho ihrisku. Na excelentnú jarnú obranu už pomaly dochádzajú superlatívy. Je odohraných osem zápasov po zimnej prestávke a my sme za toto obdobie inkasovali jeden gól a vybojovali 18 bodov z 24 možných, pričom sme ešte stále neporazení.

TJ Rozvoj Pušovce – Slavoj Trebišov 0:3 (0:1)
Góly: 6. Makara (vl.), 46. Ruskovský, 55. Junior.
ŽK: 59. Ruskovský, 64. Capko, 86. Mujković.
Diváci: 200
Zostava Slavoj Trebišov: Giertl – Capko (72. Olah), Šuľák (86. Pačuta), Mujković, Junior (76. Trajkovski), Jacko, Opiela, Dragula, Osmanović, Ruskovský, Kulich (Ostatní náhradníci: Kolbas, Šimko, Lechman, Hirko)

Veľmi dobre sa z nášho pohľadu začal aj zápas v Pušovciach. Už v 6.minúte si totiž domáci Lukáš Makara zrazil center do vlastnej brány a dal nám tak krídla do zvyšku zápasu. Smoliarom bol Edin Mujković, ktorý orazítkoval tyč domácej bránky v prvom aj v druhom polčase. Mrzieť ho to však nemuselo, pretože minútu po polčasovej prestávke dostal loptu za obranu Pavol Ruskovský a zoči-voči brankárovi Vaškovi sa nemýlil, keď ho prekonal strelou po jeho pravici. To nebolo od našich hráčov všetko, pretože v 55. minúte dostal center presne na hlavu Junior a ten už nemal problém loptu dopraviť do siete.

Zaujímavý je už aj pohľad na tabuľku. Nastal už avizovaný posun v tabuľke, keď sme sa z predposledného 15. miesta dostali na trináste, pričom ďalšie dva tímy sú pred nami len vďaka skóre. Sú nimi Sabinov a Plavnica, ktorú budeme môcť preskočiť už v ďalšom kole, keďže práve Plavnica zavíta na náš štadión na zápas 25.kola III.ligy. Zápas má výkop v nedeľu 8.mája o 16:30.

Čisto len na základe bodov sme štvrtý najlepší tím jari, pričom sme však spolu s Vyšným Opátskym neporazení a máme aj najlepšiu obranu za dané obdobie. Pre porovnanie sa pozrite na posun Slavoja oproti tabuľke po jesennej časti (pre zväčšenie stačí kliknúť na tabuľku):