Cenné víťazstvo na záver prípravy

V poslednom prípravnom stretnutí pred štartom druhej ligy sme si v Poprade zmerali sily s prvoligovým Liptovským Mikulášom.

Domáci favorit bol od úvodu zápasu aktívnejším tímom, no prvá strela do priestoru brány prišla v 10.minúte od našich futbalistov. Z hranice šestnástky nebezpečne vystrelil Šimko a Luksch sa musel mať na pozore. Liptáci sa do sľubnej gólovej príležitosti dostali v 12.minúte, no zakončenie Kačeríka skončilo mimo brány. Aj v ďalších minútach prvého polčasu bol prvoligový nováčik futbalovejší, no kvôli chýbajúcej kvalite vo finálnej fáze sa nedokázal presadiť. V úvodnom dejstve tak diváci v NTC Poprad gól nevideli.

Do druhého polčasu sme vstúpili výborne a už v 47.minúte sme sa dostali do vedenia. Po chybe domáceho obrancu sa k lopte dostal Digoň, ktorý ju posunul na Rypáka a naša nová akvizícia nezaváhala – 0:1. Druhý gól sme mohli pridať v 62.minúte, keď center Begalu našiel v dobrej pozícii Bajtoša, no jeho hlavičkové zakončenie sa medzi tri žrde nezmestilo. Mrzieť nás to však nemuselo, keďže v 65.minúte sme udreli po rýchlom brejku s presným zakončením Sitarčíka – 0:2. V závere zápasu nás domáci zatlačili, no vďaka obetavosti sme už neinkasovali a na svoje konto sme si tak pripísali cenné víťazstvo.

Hlavný tréner Ondrej Desiatnik bol po zápase spokojný najmä s druhopolčasovým výkonom svojich zverencov. „Prvý polčas bol z našej strany slabší, hlavne čo sa týka rozohrávky a prechodu do útoku. Strácali sme príliš veľa lôpt a dostávali sme sa pod tlak. V druhom polčase to už bolo lepšie a boli sme oveľa silnejší na lopte. Miestami to už spĺňalo parametre, ktoré si predstavujem. Sme radi za toto víťazstvo, keďže ich v príprave veľa nebolo.“  Uplynulých 5 týždňov zhodnotil takto: Príprava nebola jednoduchá, keďže sa tu skúšalo veľké množstvo hráčov. Verím však, že sa nám to podarilo zastabilizovať a prajem si, aby si hráči sadli hlavne ľudsky, aby kabína fungovala na 100%. Káder sa postupne uzatvára, na 2 postoch by som ešte videl priestor na doplnenie, no uvidíme, či sa nám to podarí.“

Na slová hlavného trénera nadviazal aj Roman Begala: „Podľa mňa to bol jeden z najťažších zápasov v príprave, aký sme doteraz mali. V prvom polčase to nebolo ono, no vstupom do druhého polčasu, kde sme sa snažili vysoko napádať sme donútili súpera k chybe a prvý gól nám výrazne pomohol.“  Pre rodáka z Banského bude nasledujúca druholigová sezóna už štvrtou v našich žlto-modrých farbách. „Po mesiaci a pol tvrdej driny sme sa dočkali víťazstva nad prvoligistom a verím, že sa od toho odrazíme aj smerom do ligy. Určite chceme hneď od začiatku zbierať čo najviac bodov, nastaviť sa správne v hlavách a nadviazať na úspešnú minulú sezónu.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Slavoj Trebišov 0:2 (0:0)

Góly: 47.Rypák, 65.Sitarčík

Zostava Slavoja: Melichar (78.Repiský) – Šimko (64.Jurčišin), Matta, Krajňak (85.Rokyta), Ilinjo, Digoň (66.Michlík), Sitarčík, Begala, Bajtoš (78.Verčimák), Rypák (66.Straczek), Košuda

Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na úvodný zápas novej sezóny druhej ligy, v ktorom v sobotu 24.júla o 17:00 privítame na domácom štadióne futbalistov Petržalky.