Deklasovali sme Stropkov

Presne mesiac ostáva do nášho úvodného jarného zápasu v 2.lige a príprava je v plnom prúde. V piatom prípravnom stretnutí sme si zmerali sily s MŠK Tesla Stropkov.

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Do súboja s treťoligistom sme vstúpili s viacerými zmenami oproti stredajšiemu zápasu proti Šarišským Michaľanom a možnosť ukázať svoje kvality dostala aj dvojica nových hráčov. Záložník Adrián Leško z Bardejova ani ukrajinský obranca Yehor Smirnov nesklamali a obaja sa dokonca zapísali aj do streleckej listiny. Poďme však pekne po poriadku. Od úvodného výkopu sme Stropkovčanov držali na vlastnej polovici ihriska a prakticky sme ich do ničoho nepustili. O to prekvapujúcejší bol tak moment z 27.minúty, kedy hostia prvýkrát prišli pred našu bránu a po dorážke sa ujali vedenia – 0:1. Odpoveď domácich však bola blesková. Neprešla ani minúta a na ukazovateli skóre svietil stav 1:1. O vyrovnanie sa postaral Adrián Leško! Aj napriek ďalším našim možnostiam na skórovanie sa stav v 1.polčase už nezmenil.

Do druhého dejstva sme nastúpili s niekoľkými zmenami a útočné akcie podnikalo najmä trio Zsigmond – Issa – Černák. Hosťom pomaly dochádzali sily, čoho výsledkom bol enormný tlak našich futbalistov. V 51.minúte sa Fahrudin Kovač pohral s hosťujúcim brankárom a gólom do odkrytej brány poslal náš tím do vedenia – 2:1! Bosniacky útočník bol v správnom čase na správnom mieste aj v 57.minúte a zvýšil tak na 3:1! Blízko svojmu tretiemu gólu v príprave bol Ladislav Hirjak v 70.minúte, ale jeho delovka skončila iba na brvne. V 77.minúte sa ukrajinský legionár Yehor Smirnov postaral o náš najkrajší gól v príprave – 4:1! Jeho exportný halfvolej by sa nestratil ani v rubrike Frajer na záver. Domáci sa futbalom bavili a v 79.minúte efektná pätička Jakuba Vodilku priniesla piaty gól v stropkovskej bráne – 5:1! Posledné slovo v zápase patrilo Rolandovi Černákovi, ktorý v 81.minúte premenil pokutový kop – 6:1!

Slavoj Trebišov – MŠK Tesla Stropkov 6:1 (1:1)
Góly: 28.A.Leško, 51., 57. F.Kovač, 77. Smirnov, 79.Vodilka, 81. Černák (11m)
Zostava Slavoj Trebišov: Gmitter (46. M. Leško) – Smirnov, Špak, Lazarus, Vojtovič, Harvila, Mihálik (46. Hirjak), A. Leško (46. Issa), Tóth (46. Zsigmond), F. Kovac (57. Vodilka), M. Kovac (46. Černák).

Najbližší prípravný zápas odohráme v sobotu 15.februára, keď od 10:00 privítame futbalistov zo Sniny.