Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Dôležité 3 body ostali doma

V druhom domácom zápase sezóny sme po Košiciach hostili ďalší východniarsky celok, tentoraz to bol Partizán Bardejov.

Gól Usmana Adekunleho Issu zo 60.minúty zápasu

Bardejovčania prišli do Trebišova so 6 bodmi na svojom konte, naši dovtedy získali dva body za dve remízy. To sa však zmenilo po zápase 6.kola, poďme však pekne po poriadku. Úvodné minúty stretnutia veľa futbalovej krásy nepriniesli, keďže sa hralo zväčša medzi oboma šestnástkami a k náboju zápasu chýbali gólové šance. Hosťom sa v 22.minúte podarilo dopraviť loptu do našej siete, ale legionár Romulo Santos sa nachádzal v postavení mimo hry a gól tak neplatil. Naši sa len ťažko dostávali cez pozornú obranu Partizána a prvý strelecký pokus sme zaznamenali až v 41.minúte, keď Issova strela mierila vedľa brány. Kvalitatívne slabý prvý polčas sa skončil bez gólov.

Oveľa zaujímavejšie bolo druhé dejstvo tohto východniarskeho derby. V 54.minúte sa do veľkej gólovej príležitosti dostal hosťujúci Jarzebak, fantastický Vinclér však jeho hlavičkové zakončenie vyrazil na roh. Po hodine hry sme po rohovom kope Chovana a následnej hlavičke Issu strelili nesmierne dôležitý úvodný gól – 1:0. Postupne ožili aj diváci a čoraz viac tlačili našich chlapcov za prvým víťazstvom v sezóne. Zápas sa mohol definitívne zlomiť v 77.minúte po faule na Kanua v pokutovom území, hlavný arbiter však na prekvapenie všetkých penaltu neodpískal. Obrovskú gólovú šancu sme zmarili v 81.minúte, keď Tereshchenko napálil loptu do brvna, tá sa odrazila pred bránkovú čiaru, no Kanu ju do brány nedorazil. V závere zápasu pohrozili aj hostia. Najprv v 89.minúte nikým nekrytý Serečin hlavičkoval našťastie nad bránu a o niekoľko sekúnd neskôr po strele Briganta výborne zasiahol Vinclér. V nadstavenom čase sa na bardejovského gólmana rútil Begala, ale neuspel. Mrzieť nás to však nemuselo, po tejto akcii hlavný rozhodca ukončil zápas a dôležité 3 body tak ostali na Slavoji.

Slavoj Trebišov – Partizán Bardejov BŠK 1:0 (0:0)

Gól: 60.Issa

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič, Katunský, Ilinjo (C), Kanu (89. Vaľko ml.), Issa (81. Bajtoš), Chovan (61. Tereshchenko), Sitarčík, Vodilka (61. Rizie), Begala, Špak.

Najbližší zápas odohráme v sobotu 12.septembra o 18:00 v Zelpo Aréne proti domácej Podbrezovej.