Domáca remíza 0:0 s Vyšným Opátskym

Dnes sme nastúpili na veľmi dôležitý zápas proti Vyšnému Opátskemu. Súper bol na tom, čo sa týka tabuľkového postavenia, lepšie. Navyše, na jar ešte neokúsil ako chutí strata bodov.

Zatiaľ čo na jeseň sme vonku s Opátskym zahanbujúco prehrali v pomere 10:0, jarná realita bola iná. Hráči oboch mužstiev nastúpili v sprievode najmenších pred utešenou návštevou na vyrovnaný zápas. Prvá polovica prvého polčasu však patrila hosťom. Našich futbalistov takmer do ničoho nepustili, aktívne nás napádali a naše vznikajúce šance sa im podarilo zastaviť už v zárodku. Viac do zápasu sa našim podarilo vstúpiť až v tej druhej polovici polčasu, žiadna šanca však z toho nevzišla. Našťastie, ani súper si nevypracoval žiadnu vyloženú šancu a do kabín sa šlo za nerozhodného stavu 0:0.

IMG_2139

Druhý polčas priniesol oživenie hry hlavne z našej strany. Po úvodných 10 minútach druhého polčasu sa do rýchleho brejku takmer dostali hráči Opátskeho, prenikajúceho hráča domácich, Vancáka, však v šprintérskom súboji úspešne eliminoval domáci kapitán Capko. Odvrátenie tejto šance zrejme povzbudilo našich chlapcov k sústredenejšiemu výkonu. Súpera sme efektívne zatlačili pred jeho vlastné pokutové územie a náš tlak zaváňal gólom. Po rohovom kope v 59. minúte sa po páde v súperovej šestnástke domáci dožadovali nariadenia pokutového kopu, rozhodcovská píšťalka však ostala nemá. Už o dve minúty neskôr zahrával Capko priamy kop, ktorý pristál až pri Juniorovi, ten však mieril tesne nad bránku. Posledná výraznejšia šanca domácich prišla v 69. minúte, kedy mal Junior po centri z pravej strany ihriska gól na kopačke. Loptu však netrafil ideálne a podarilo sa mu ju len pohladiť Po zvyšok zápasu sa hra opätovne vyrovnala a žiadny z celkov si nevypracoval závažnejšiu príležitosť. Posledných 5 minút opäť patrilo domácim, nedokázali však využiť stupňujúci sa tlak.

Po 21. kole stále platí, že Slavoj v jarnej časti ešte neprehral a na druhej strane Vyšné Opátske stratilo prvé body práve s našim celkom.

FK Slavoj Trebišov 0:0 FK TJ Vyšné Opátske

ŽK: 59. Bandžuch, 90. Urban
Rozhodoval: Peter Ištoňa