Druhýkrát v rade sme bodovali u súpera

Jesenná časť 2.futbalovej ligy sa pomaly chýli ku koncu. V 14.kole sme sa predstavili na pôde nášho tabuľkového suseda z Nového Mesta nad Váhom.

Získať body v druhej lige nie je jednoduché. Náš Slavoj ich v doterajších 13 zápasoch nazbieral 13 a patrila mu aj symbolicky 13.priečka. V uplynulom kole sme doma trochu nečakane zakopli s nováčikom z Komárna, ktorému sme nedali ani gól a prehrali sme 0:2. Napraviť zaváhanie sme sa tak pokúšali v ďalšom 6-bodovom zápase proti AFC Nové Mesto nad Váhom.

Náš súper v doterajšom priebehu súťaže zaknihoval 4 výhry a 1 prehru a na konte mal tak rovnaký počet bodov ako náš Slavoj. V predošlom kole však uspeli na pôde silného Interu Bratislava a povzbudení týmto výsledkom nastupovali aj do dnešného zápasu.

Súboj dvoch tímov s najmenším počtom strelených gólov v lige odštartovali lepšie domáci futbalisti. V 11.minúte po centri z pravej strany volala po góle šanca Bošanského a hneď o minútu na to len tesne vedľa pravej žrde mieril Mikeš. Z úvodného presného zásahu sa však radovali naši futbalisti. V 19.minúte Ruskovský krásne vysunul Kolbasa, ktorého zakončenie ešte zlikvidoval domáci brankár, no následná dorážka po peknej technickej strele Petra Kolesára už skončila v domácej sieti. Slavoj sa tak až v 14.kole dočkal úvodného gólu na súperovom ihrisku. Radosť z vedenia však netrvala dlho a v 26.minúte sa Mikeš presadil zoči-voči Giertlovi a začínalo sa odznova. V 40.minúte strela Pavla Ruskovského mala dobré parametre a skončila iba tesne mimo domácej brány. V závere polčasu došlo ku kontroverznej situácii. Trebišovskí futbalisti zahrávali priamy kop, po ktorom hlavička Kolbasa skončila na ľavej tyčke, odkiaľ sa podľa dostupných zdrojov očividne odrazila za bránkovú čiaru. Gól však našim nebol uznaný a do kabín sa tak šlo za nerozhodného stavu 1:1

V 2.polčase sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale žiadnu vážnejšiu šancu to neprinieslo. Zápas sa tak skončil remízou 1:1, ktorá podľa slov oboch trénerov bola spravodlivá.

Najbližšie nás čakajú 2 zápasy na domácom štadióne. V nedeľu 5.novembra o 13:30 privítame ešte donedávna fortunaligovú Skalicu a o týždeň neskôr sa v Trebišove predstaví Šamorín. Boj o dôležité body pokračuje a vaša podpora je potrebná. Slavoj do toho!