Gólová prestrelka vo Vranove

V 7.prípravnom zápase pred jarnou časťou 2.ligy sme si zmerali sily s kvalitným súperom MFK Vranov nad Topľou.

Do stretnutia vstúpili lepšie naši futbalisti, keď už v 8.minúte sme sa ujali vedenia zásluhou Jara Kolbasa – 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no naša defenzíva bola pozorná. Vranovčanov sme nepúšťali k vytváraniu si gólových šancí a sami sme udreli v 27.minúte, keď sa po krásnej akcii presadil Matúš Lorinčák – 0:2. Vranovu sa však predsa len tesne pred koncom prvého polčasu podarilo znížiť po peknej strele spoza šestnástky od Kanua – 1:2. V úplnom závere úvodného dejstva spálil stopercentnú šancu Lorinčák.

V druhom polčase sme prestriedali až päticu hráčov a po prvýkrát v našom drese si zahral Arménec Hovhannes Harutyunyan. Po hodine hry svietil na ukazovateli skóre stav 2:2, keď po krídelnej akcii zakončoval do prázdnej brány Polaščík – 2:2. Našich to však nepoložilo a zlepšeným pohybom sme sa dostávali do sľubných gólových príležitostí. V 75.minúte sme sa po dorážke od Juniora opäť dostali do vedenia – 2:3. Výborná pasáž hry Slavoja pokračovala aj v nasledujúcich minútach a v 77.minúte sme viedli už o 2 góly, keď svoj tretí gól v príprave strelil Guilherme Barbosa – 2:4. Obranná hra domácich sa postupne rozpadávala a v 80.minúte pridal 5.gól Junior – 2:5. Momentálne 2.tím tretej ligy znížil na 3:5 v 89.minúte po hlavičke Gombitu. Posledné slovo v zápase však mali naši chlapci, keď v nadstavenom čase skóroval debutant Hovhannes Harytyunyan – 3:6. Emóciami vybičovaný zápas na ihrisku aj v hľadisku sme napokon zvládli.

MFK Vranov nad Topľou – Slavoj Trebišov 3:6 (1:2)
Góly Slavoja: 8. J. Kolbas, 27. Lorinčák, 75. a 80. Junior, 77. Barbosa a 90. Harutyunyan.
Zostava Slavoja: E. Kolbas (62. Dráb) – Vojtovič, Lazarus, Špak (46. Starosta), Kražel, Novák (46. Hlaváč), M. Kolesár, Begala (46. Harutyunyan), J. Kolbas (46. Barbosa), Zajac, Lorinčák (46. Junior).

Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na najbližší domáci prípravný zápas, ktorý odohráme v nedeľu 24.februára o 12:00. Do Trebišova pricestuje momentálny líder 3.ligy FC Košice.