Michalovciam sme boli vyrovnaným protivníkom

Naše A-mužstvo zavŕšilo tretí týždeň zimnej prípravy zápasom s účastníkom našej najvyššej futbalovej súťaže, s tímom MFK Zemplín Michalovce.

Zemplínske derby malo od úvodu svižný náboj, a boli to práve naši futbalisti, ktorí boli od začiatku o niečo aktívnejší. Všetko to vyústilo do prvej gólovej šance, v ktorej sa v 5.minúte zápasu ocitol Digoň. Jeho pokus zvnútra pokutového územia však medzi troma žrďami neskončil. Domácim stačilo na strelenie gólu naozaj málo, v 10.minúte sa azda po prvýkrát dostali pred našu bránu a hneď gólovo udreli. Po centrovanej lopte z pravej strany sa hlavou presadil najlepší strelec Michalovčanov Trusa – 1:0. Na inkasovaný gól sa snažil zareagovať Casado, ale jeho strelu z väčšej diaľky s prehľadom pokryl michalovský brankár Kozhukhar. Ďalšie minúty prvého polčasu boli na gólové príležitosti o niečo chudobnejšie. Na vyrovnanie sme siahali tesne pred koncom úvodného dejstva. Po zisku lopty na útočnej polovici a spolupráci Pálfiho s Digoňom sa pred odkrytou bránou ocitol Rypák, ktorému k vyrovnaniu chýbali iba centimetre. Po prvých 45 minútach hry sme tak s fortunaligistom prehrávali najtesnejším možným rozdielom.

Do druhého polčasu sme vstúpili výborne. Po celý zápas aktívny Šimko odcentroval pred domácu bránu, kde sa k lopte dostal Černák, a hoci jeho prvý strelecký pokus ešte michalovský obranca zblokoval, vzápätí sa už strelec takéhoto kalibru nemýlil a z voleja prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:1. Nasledujúce minúty však patrili favoritovi zápasu a naši futbalisti sa na ihrisku iba hľadali. V 53.minúte sa ocitol v stopercentnej šanci zoči-voči Drábovi mladý Záhradník, náš gólman však vyšiel z tohto súboja víťazne a naďalej tak platil nerozhodný stav. Ten sa však menil po hodine hry, keď zaváhanie v našej obrane využil Marcin a strelou od žrde prinavrátil domácim vedenie – 2:1. Tempo zápasu oproti prvému polčasu výrazne opadlo, čo sa odzrkadlilo aj na jeho kvalite. V 80.minúte sme predsa len dokázali z minima vyťažiť maximum a po peknej kombinačnej akcii sme vyrovnali. Romulo posunul loptu na Rokytu, ktorý svojou nebezpečnou ľavačkou odcentroval a našiel Šimka, ktorý sa už z bezprostrednej blízkosti nemohol mýliť – 2:2. Z vyrovnania sme sa však dlho neradovali. Hneď o niekoľko sekúnd strelil víťazný gól Ranko, ktorý využil naše laxné bránenie a nikým nekrytý sa presadil hlavičkovým zakončením – 3:2. V závere zápasu sme sa dostali ešte do niekoľkých pološancí, z ktorých však už gól nepadol a Michalovciam sme tak podľahli po výsledku 2:3.

Medzi najlepších hráčov zápasu patril bezpochyby Lukáš Šimko, ktorý mal prsty v oboch našich góloch: „Zápas bol hlavne v prvom polčase v dobrom tempe, hralo sa rýchlo a intenzívne, čo nám určite pomôže do budúcna. Často nám vo finálnej časti ihriska nevyšli kombinácie, na ktorých v tréningu pracujeme. Potrebujeme viac pokoja a sebavedomia na lopte, aby sme začali strieľať góly, na ktoré si šance vytvoríme.”

Hlavnému trénerovi Ondrejovi Desiatnikovi chýbalo v zápase viac futbalovej kvality: „Po treťom náročnom týždni nás čakal kvalitný súper a v zápase znova dostali priestor všetci hráči, s tým, že sme si vyskúšali dva rôzne herné systémy. Podľa mňa to nebol náš najoptimálnejší výkon, hlavne po futbalovej stránke. Pohybovo to bolo lepšie, ale tie nacvičené veci z tréningov neboli na takej úrovni, akoby som si predstavoval. V prvom polčase sme tam mali nejaké 2-3 vynikajúce akcie, ale tiež tam vidím ešte veľký priestor na zlepšenie, čo sa týka kombinačnej hry.”

MFK Zemplín Michalovce – Slavoj Trebišov 3:2 (1:0)

Góly: Trusa, Marcin, Ranko – Černák, Šimko

Zostava MFK Zemplín Michalovce: Kozhukhar – Kotula (46. Kolesár), Ranko, Vaško, Magda (46. Sova), Artabe (46. Nfotis), Petrík (46. Marcin), Oshima, Peňa (46. Barbosa), Žofčák (46. Popovits), Trusa (46. Záhradník)

Zostava Slavoj Trebišov – 1.polčas: Melichar – Šimko, Ilinjo, Jelínek, Maguľak, Begala, Digoň, Casado, Pálfi, Rypák, Belko

Zostava Slavoj Trebišov – 2.polčas: Dráb – Ilinjo, Jelínek (70. Doboš), Krajňak, Šimko, Rusnák, Girman, Rokyta, Junior, Černák (80. Belko), Romulo

Po necelej polovici zimnej prípravy nastali v našom tíme taktiež menšie zmeny. Týkajú sa hráčskeho kádra aj prípravných zápasov. Do ďalšej fázy prípravy sa už nezapojí brazílsky legionár Lopez Da Silva Junior a taktiež český obranca Vojtěch Jelínek. Do programu prípravných stretnutí nám pribudol jeden zápas, ktorý odohráme už túto stredu o 11:00 v Poprade, kde naším súperom bude prvoligový Liptovský Mikuláš.