Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Postup v Slovnaft Cupe

Naši futbalisti zvládli zápas 3. kola Slovnaft Cupu, keď na pôde FC Lokomotíva Košice zvíťazili 2:1.

Domáci výber zložený z množstva skúsených futbalistov nebol pre nás ľahkým sústom. Už od úvodných minút sa hral vyrovnaný futbal a v prvom polčase mali Košičania možno ešte o čosi viac z hry. Gól však v úvodnom dejstve nepadol a do kabín sa tak smerovalo za bezgólového stavu. Po zmene strán sa nám zásluhou Viktora Tatára a jeho prízemnej strely k pravej žrdi podarilo ujať vedenia – 0:1. Z toho sme sa však radovali sotva 5 minút, keď nikým nekrytý Kis pohodlne vyrovnal – 1:1. S postupom času domácim dochádzali sily, čo sme v 71. minúte využili na strelenie víťazného gólu. Po spätnej prihrávke od Begalu sa presadil Boris Druga – 1:2. Dve stovky divákov na košickom štadióne ďalší presný zásah nevideli, čo znamená, že našim futbalistom sa po roku opäť podarilo prebojovať do 4. kola tejto pohárovej súťaže. Nášho najbližšieho súpera nám určí žreb, ktorý je na programe v pondelok 2. októbra o 13:00.


FC Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov 1:2 (0:0)

Góly: 64. Kis – 59. Tatár, 71. Druga

Zostava FC Lokomotíva Košice: S. Kiš – Ľ. Ivanko Macej, M. Podstavek, M. Leško, A. Pačinda – R. Človečko, F. Kis – M. Üvegeš, S. Čorňák (37. P. Grega), L. Tóth (82. D. Onufer) – M. Vilkovský

Zostava Slavoj Trebišov: Ľ. Pap – T. Ilinjo, E. Matta, F. Pavúk (17. M. Matúš), T. Maguľak (46. P. Bechardas) – F. Sitarčík, R. Begala – V. Bajtoš, B. Druga (87. J. Harčár), F. Tangiri (69. J. Florez) – V. Tatár (70. M. Novák)

Pridať komentár