Postupujeme do 4.kola Slovnaft Cupu

Na útulnom štadióne v Kováčovej sa v stredu popoludní odohralo 3.kolo Slovenského pohára medzi domácim ŠK Prameň Kováčová a naším Slavojom.

Do zápasu s nováčikom 3.ligy sme vstúpili výborne, keď sme sa už v 11.minúte ujali vedenia. Priamy kop Jána Nováka z úctyhodnej vzdialenosti prekvapil domáceho gólmana a lopta skončila za jeho chrbtom – 0:1. Domáci prvýkrát ohrozili našu bránu v 29.minúte, ale so strelou Borduna si Leško hravo poradil. V 32.minúte sa nepríjemnou strelou prezentovala naša nová akvizícia Roland Černák, ktorú Greško vyrazil na rohový kop. O dve minúty sme zahrávali priamy kop z nebezpečnej pozície a po pokuse Nováka sa triasla ľavá žrď. V našich posledných zápasoch nič nevídané. Do druhého polčasu vstúpil domáci treťoligista bez rešpektu s cieľom čo najskôr vyrovnať. Naša obrana však stála na pevných základoch. V 63.minúte sme po faule brankára na Zsigmonda získali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Goran Matič a laxným zakončením dal možnosť vyniknúť Greškovi. Ten jeho pokus vyrazil, no pri dorážke Kevina Zsigmonda bol už bezmocný – 0:2. Azda najkrajšiu akciu zápasu predviedla Kováčová v 66.minúte. Individuálny prienik legiónara Obiechina s následným zakončením Kurtu však zníženie neprinieslo. Bravúrny zákrok vytiahol náš brankár v 80.minúte, keď končekmi prstov vytesnil strelu Skydana z bezprostrednej blízkosti. Posledné slovo v zápase však mali naši futbalisti, keď sa v nadstavenom čase z priameho kopu trafil Patrik Zajac – 0:3. Po dlhých rokoch tak postupujeme do 4.kola Slovnaft Cupu. Domáci futbalisti nám však boli viac než vyrovnaným súperom a rozhodne sa za svoj výkon nemusia hanbiť.

ŠK Prameň Kováčová – Slavoj Trebišov 0:3 (0:1)
Góly: 11. Novák, 63. Zsigmond a 90. Zajac.
Zostava Slavoj Trebišov: Leško – Korijkov (C), Kražel, Ilinjo, Matić, Zajac, Sočuvka, Harvila, Novák (58. Tóth), Vodilka (65. Barbosa), Černák (58. Zsigmond).